Önerilen Makaleler

Piyasa bilgisi 12/16/2019
İngiltere seçimi 2019 - Güncelleme

12 Aralık 2019'da yapılan İngiltere genel seçimleri, Torries lehine net bir sonuç verdi. Bu sonuçla birlikte, İngiltere’nin 17 Ekim 2019’da müzakere edilen geri çekilme anlaşmasına dayanarak, 31 Ocak 2020’de Avrupa Birliği’nden ayrılacağını varsayılabiliriz.

Bu geri çekilme anlaşması 31 Aralık 2020'ye kadar bir geçiş dönemi içermektedir. Bu dönemde, İngiltere ve Avrupa Birliği arasında kapsamlı bir ticaret anlaşması yapılması beklenmektedir. Bu sürenin bitimine kadar, geri çekilmenin maddi bir etkisi hissedilmemekle birlikte, mevcut duruma göre, mevcut dönemde yalnızca İngiltere’ye yapılan teslimatlarla ilgili marjinal kısıtlamalar beklenebilir.

Herhangi bir sorunuz olması durumunda, lütfen DACHSER yetkiliniz ile irtibat kurunuz.

Oku
Haberler 12/11/2019
Yeni DACHSER dergisi burada!

Dünya çapında mükemmel üne sahip bir çok İsviçreli ürün, yenilik ve kaliteyi, gelenek ve işçilikle eşleştirmesi ile tanınmaktadır. Bu ürünlerden biri olan Ricola öksürük damlaları, İsviçre dağlarından 13 bitki içeren özel tarifi ile klasik bir tat.

Oku
Piyasa bilgisi 12/10/2019
1 Ocak 2020'den itibaren geçerli olacak lityum piller ve hücreler için yeni yasal düzenleme gereklilikleri

Lityum piller ve hücrelerin taşınmadan önce, belirli testlerden geçmeleri gerekmektedir. Bu testler, basınç, sıcaklık, ezilme ve nakliye sırasında ortaya çıkabilecek etki ile ilgili çeşitli koşulları simüle eder.

1 Ocak 2020 itibariyle, dünyadaki tüm taşıma alanlarında lityum piller ve hücrelerle ilgili daha katı zorunluluklar yürürlüğe girecektir. Gelecekte, 30 Haziran 2003 tarihinden sonra üretilen tüm lityum piller ve hücreler (yani, UN3480, UN3481, UN3091, UN3090) ve ayrıca Haziran ayından sonra üretilen tüm pille çalışan araçlar için UN 38.3.5 ile uyumlu bir test özeti sunulmalıdır. 30, 2003 (yani, UN 3171). Bunu yapmak, üreticilerin ve bu malların distribütörlerinin ortak sorumluluğundadır.

Havayollarına ve nakliye şirketlerine göre, bu belgeler DACHSER' den de talep edilebilir. Bu nedenle, siz müşterilerimizden bu belgeleri belirtilen tüm lityum piller ve hücreler için bize ulaştırmanızı rica ederiz. Böylece tüm tedarik zinciri boyunca kesintisiz bir süreçle işlemlerinizi sürdürebiliriz.

Müşterilerimize, 1 Ocak 2020 itibariyle bu malları ihtiva eden yükleri için istenen belgeler olmadan yüklenmesinin mümkün olmayacağını bildiririz.Daha fazla bilgi için, lütfen aşağıdaki linki tıklayınız.

http://www.unece.org/trans/areas-of-work/dangerous-goods/legal-instruments-and-recommendations/un-manual-of-tests-and-criteria/amend-to-rev6.html

Herhangi bir sorunuz olursa lütfen yerel DACHSER temsilcinizle iletişime geçiniz.

Oku
Piyasa bilgisi 10/30/2019
Brexit Gecikmesi - Hala dikkate alınması gereken konular nelerdir?

Bilindiği gibi, Avam Kamarası için erken genel seçimlerin İngiltere’de 12 Aralık 2019’da yapılması planlanıyor. Ayrıca AB, Brexit'in son tarihini 31 Ocak 2020'ye kadar uzatmayı kabul etti. Olası anlaşmaya varılamama tehlikesi olsa da Brexit şimdilik engelleniyor. 31.01.2020 tarihinden önce bir anlaşmaya varılırsa, kararlaştırılan geçiş süresi başlangıçta 31.12.2020 tarihine kadar yürürlükte kalacaktır.

“Zorlu” veya “kolay” bir Brexit olup olmadığına bakılmaksızın, ilgili alıcının gümrük idaresi, İngiltere'ye ve İngiltere'den yapılan gönderilerin işlenmesi için esastır. Bu nedenle, müşterilerimizden alıcıları için bize gerekli gümrük otoritesini önermelerini rica ediyoruz.

Gelişmeler hakkında sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

 

Oku

DACHSER Türkiye

Basın Bültenleri 10/18/2019
Dachser 2019 IMD Küresel Aile Şirketi Ödülünü kazandı

IMD, Dachser'i operasyonel mükemmellik ve kaliteye odaklı güçlü kurumsal ve aile yönetim yapıları için onayladı.

Udaipur / Lozan / Kempten, 18 Ekim 2019 - İsviçre’nin en üst sıralarında yer alan global iş okulu, IMD Business School, Lozan - Dachser'i ünlü IMD Küresel Aile İşletmeleri Ödülü ile onurlandırdı. Kurucu aile üyelerinden Bernhard Simon, DACHSER CEO'su ve Birgit Kastner-Simon,  Kurumsal Pazarlama Direktörü, Udaipur, Hindistan Family Business Network International (FBN-I) 30 Zirvesi' nde ödülü aile adına kabul ettiler.

Oku
Piyasa bilgisi 10/16/2019
Brexit zorlukları - Önlemler

AB ile İngiltere arasındaki müzakerelerde bazı gelişmeler olmasına rağmen, 31 Ekim 2019'daki Brexit için hala “Anlaşma Yok” ibaresi göz ardı edilemez.

31 Ekim’de, özellikle malların İngiltere’ye ve İngiltere’den taşınmasıyla ilgili olarak, bir anlaşma yapmadan bu işlemleri devam ettirmenin sonuçları iyi bilinmektedir. Öncelikle ve en önemlisi, sınır kontrolleri ve tüm malların DTÖ kurallarına uygun olarak gümrüklenmesi nedeniyle daha uzun bekleme süreleri muhtemeldir.

DACHSER, 31 Ekim'de saat 23.00 GMT'den (00.00 CET) sonra İngiltere'ye giren / çıkan tüm malların uygun şekilde işleme alınması ve vergilendirilmesini sağlamak için gerekli önlemleri alacaktır.

Bu yazı ile müşterilerimiz için teslimatta oluşabilecek olumsuz etkileri ve gecikmeleri mümkün olduğunca düşük tutabilmek adına en önemli noktaları ve önlemleri tekrar özetlemek istiyoruz.

Brexit zorlukları karşısında, mallar toplanmadan önce gümrük işlemleri için aşağıdaki bilgi ve belgeler bulunmalıdır:

 • İrsaliye
 • Ticari fatura / proforma fatura
 • Ambalaj listesi / teslimat notu
 • İhracatla birlikte gelen tüm belgeler (gerekirse bize gönderilebilir)
 • Tercih belgeleri ve diğer ürüne özgü belgeler, yalnızca mümkün ve gerekliyse

 

Lütfen bu belgelerin aşağıdaki bilgileri içerdiğinden emin olun:

EORI numarasına sahip gönderen, iletişim bilgileri alan alıcı, iletişim bilgileri alan alıcıdan farklıysa ithalatçı, ardışık fatura numarası, Incoterms, paketlerin sayısı ve türü, malların tanımı, menşe ülkesi, tarife kodu, malların değeri, para birimi, brüt / net ağırlık.

Lütfen bilgilerin yüksek veri kalitesine dikkat edin - belgeler kesinlikle ilgili fiziksel iletime uygun olmalıdır.

Belgeler bize elektronik ortamda sunulursa, mümkünse 300 dpi çözünürlüğe karşılık gelmelidir.

Gümrük vekaletini alabilmek için ilgili kişilerle iletişim kurabilmemiz gerekir. Bu nedenle ek olarak, alıcının / ithalatçınızın iletişim bilgilerini içeren e-posta adresiyle (e-posta adresi) gerekmektedir. Vekaletname olmadan gümrük işlemleri yapılamayacağından bu bilgilere ihtiyaç duymaktayız.

Ayrıca, İngiltere üzerinden transit bir işlem yapmamız gerektiğinde, paketlerin sayısı ve türü, malların tanımı, malların değeri gibi daha ayrıntılı gönderi bilgilerine de ihtiyacımız olacağını lütfen unutmayın. Başlangıçta, İrlanda gümrüklerinin İngiltere’den geçtikten sonra AB’nin serbest dolaşımına giren mallar için T2’yi bir kanıt olarak kabul edip edemeyeceğinden henüz emin olmadığımızdan bu gönderiler için de T2L eklemenizi öneririz.

ELogistics uygulamamız içerisinde, olası kodlamalar gümrükten dolayı değiştirilecektir. Başlangıçta eLogisitcs' te işlemi sağlamak için sadece FCA / EXW veya DAP mümkündür. Ayrıca incotermlerle ilgili EDI bilgilerinin uyarlanması gerekmektedir, şubenizdeki sorumlu kişi gerekli değişiklikleri düzenlemek için sizinle irtibata geçecektir.

Sizlerden anlayış ve işbirliğinizi bekliyoruz, böylece DACHSER bu istisnai Brexit zorlukları  karşısında mal akışınızı mümkün olduğunca verimli ve sorunsuz hale getirebilir.

Hazırlık için en önemli tedbirleri Brexit kontrol listemizde ayrıca belirtmiştik (lütfen detaylar için inceleyiniz).

Başka sorularınız varsa, DACHSER şubenizle irtibata geçmekten

Oku
Piyasa bilgisi 10/16/2019
Incoterms 2020

Bir dizi değişiklikleri de beraberinde getiren Incoterms’ ün yeni sürümü, 1 Ocak 2020 itibariyle yürürlüğe girecektir. Uluslararası Ticaret Odası tarafından yayınlanan teslim şartları; malların alıcıya devredilmesi, nakliye masrafları, mal kaybı veya zararı ve sigorta masrafları gibi uluslararası ticarette önemli alıcı ve satıcı yükümlülüklerini düzenlemektedir.

Incoterms 2020'nin mevcut küresel ticaret uygulamalarına uyarlanmasıyla birlikte, yeni sürüm oldukça güncel ve pratikte uygulamaya yöneliktir. Bu revizyonun amacı Incoterms maddelerini daha da kullanıcı dostu hale getirmektir. Örneğin, kullanıcıların uygun maddeyi seçmelerini kolaylaştırmak için sunumlar revize edilmiştir. Ayrıca, cümle sıralamaları değiştirilip her madde revize edilerek kullanıcı talimatları eklenmiştir.

Intercoms 2010'da içerik açısından, özellikle aşağıdaki maddelerde önemli değişiklikler yapılmıştır:

 • CIF ve CIP’de farklı kapsam seviyeleri
 • Geçmişte olduğu gibi, CIF (Cost Insurance Freight) ve CIP (Carriage Insurance Paid) maddelerinde satıcı hala Incoterms 2020'de nakliye sigortasının masrafını kendisi karşılamakla yükümlüdür.
 • Bununla birlikte, Incoterms 2010'un aksine bu iki maddenin kapsamları, yeni düzenleme ile daha daralmıştır.
 • CIF maddesine karar verildiğinde gözlemlenecek asgari kapsam değişmeden kalır. Satıcı tarafından sağlanacak nakliye sigortası, en azından Enstitü Yük Cetvellerinin (C) maddelerine veya benzeri maddelere (belirtilen risklerin sigortası) uygun olarak ilgili teminatlara karşılık gelmeye devam etmelidir.
 • CIP maddesine karar verilirse, yeni düzenlemeye göre, satıcı Enstitü Kargo Cetvellerinin (A) fıkralarına (tüm risk kapsamı) göre sigorta kapsamı sağlamalıdır.
 • Hem CIF maddesi hem de CIP maddesi, tarafların sözleşmeden farklı olarak sigorta kapsamı konusunda anlaşmaya varmalarını sağlar.
 • Güvenlikle ilgili gereksinimlerin dahil edilmesi
 • Malların nakliyesi için güvenlikle ilgili şartlar, yeni düzenleme ile her Incoterms 2020 teslim şeklinin A 4 ve A 7 maddelerinde yer almaktadır. Diğer Incoterms maddelerinde olduğu gibi, Incoterms maddelerinin sadece satış sözleşmesine taraflara doğrudan uygulandığına ve taşıma sözleşmesinin konusu olmadığına dikkat edilmelidir.
 • Incoterms 2020, FCA (Free Carrier), DAP (Delivery at Place), DPU(Delivery at Place Unloaded ) ve DDP( Delivered Duty Paid) teslim şekillerinde taşıma için düzenlemeler içerir.
 • FCA (Free Carrier) maddesi altında satılan ve deniz taşımacılığına yönelik mallar için FCA gelecekte yeni bir seçenek öngörmektedir. Alıcı ve satıcı, mallar yükledikten sonra alıcının  taşıyıcı firmaya on-board konşimento hazırlaması konusunda talimat vermesini kabul edebilir. Aynı zamanda, satıcı bu yükleme için düzenlenen konşimentoyu alıcıya teslim etmekle yükümlüdür. Bu genellikle katılımcı bankalar aracılığıyla yapılır.
 • DAT'ın DPU olarak yeniden adlandırılması (Delivery at Place Unloaded). Incoterms 2010 DAT maddesine göre, satıcı bir “terminalde” malları araçtan indirdiği anda teslimatı tamamlamış kabul edilir. Ancak, Incoterms 2010 uygulama notlarına göre, “terminal” terimin karşılığı sadece teknik açıdan terminal değil, boşaltma yeri anlamına da gelmektedir. Bu nedenle, Incoterms 2020'de, önceki DAT maddesini, konuya netlik kazandırmak amacıyla DPU (Boşaltılan Yerde Teslim Edildi – Delivery at Place Unloaded) olarak yeniden adlandırmıştır. Bu, gelecekte herhangi bir teslim yerinin (kabul edilmiş), varış yeri olabileceği anlamına gelmektedir.

Incoterms, satış sözleşmesinin (Ulusal veya uluslararası) tarafları ve adresleri arasında geçerlidir -ancak bunula sınırlı değildir-  ve bu sözleşme ilişkisindeki özel hak ve yükümlülükleri de kapsar. 

Bu şekilde garanti edilen tek tip bir tanım temelinde, müteakip yorum veya satış sözleşmesinde taraflar arasındaki tutarsızlık problemlerinden kaçınılmalıdır. Incoterms’ ün, GT & C benzeri hükümler niteliği nedeniyle, yasal hükümler oluşturmadığı ve bu nedenle, yalnızca taraflar arasında satış sözleşmesine karşılık gelen bir referansla etkili bir şekilde kararlaştırıldıysa, yasal olarak bağlayıcı niteliği olacağı belirtilmelidir. (Incoterms 2020, bu 1/1/2020 tarihinden önce de geçerlidir). Buna bakılmaksızın, bireysel davalarda çelişkili yasal hükümler hala Incoterm maddelerine göre önceliklidir.

Incoterms, 40'tan fazla ülkeden 500 uzman tarafından revize edilmiştir.

Maddeler dünya çapında tanınmakta ve 30'dan fazla dilde kullanılmaktadır.

Oku
Basın Bültenleri 10/11/2019
Edoardo Podestá, Dachser Air & Sea Logistics yönetiminin başına geçti.

Asya Pasifik bölgesinde uzun süredir görevine devam eden Genel Müdür, şimdi Dachser’in Dünya çapında hava ve deniz taşımacılığı yönetiminin başına geçiyor.

Kempten, 10 Ekim 2019. Dachser, Edoardo Podestá'yı Air & Sea Logistics iş alanının Baş Operasyon Sorumlusu (COO) olarak atadı. Podestá, bu pozisyona geçiş sağlayarak, Jochen Müller' in yerini alacak.

Oku
Haberler 10/02/2019
Yeni DACHSER dergisi burada!

DACHSER’ in Avrupa Kara Taşımacılığı ağı yıllar içinde gelişmiştir. Bu gelişimin sırrı, büyük resmi tamamlamak için bulmacanın doğru parçalarını doğru yerlere koymaktan gelir.

Oku
Piyasa bilgisi 09/20/2019
Brexit – ASL müşterileri için bilgilendirme

İngiltere’nin, Ekim 2019’ un sonuna kadar Avrupa Birliği’nden olası ayrılma durumuyla karşı karşıyayız.

Bu durum, İngiltere’ye ve İngiltere’den yapılan gönderileri etkileyecektir ve gecikmelerin yaşanması muhtemeldir. Bunun yanı sıra , gönderilerin daha yüksek bir yüzdesinin gümrük makamları tarafından işleme konulma gerekliliği ve Avrupalı ​taşımacıların sınır kontrollerinden kaçınması sebebiyle taleplerin Hava Taşımacılığı’na kayması beklenmektedir.

Özellikle doğrudan Birleşik Krallık'a gönderilmeyen ya da  Birleşik Krallık dışı fakat Avrupa Kıtası’nda dolaşım sağlayacak yüklerde gecikmeler bekliyoruz. Bir örnekleme ile açıklamak istersek, Deniz Taşımacılığı gönderileri Rotterdam’da boşaltılacak ve İngiltere’ye kamyon ve feribotla ulaştırılacaksa:

• Avrupa Kıtasında, Birleşik Krallık mallarına ait mali temsil artık mümkün olmayacaktır. Bunun yerine, bir transit prosedür açılmalıdır.

• Calais / Dover' da yaşanması olası sorunlar, malların Birleşik Krallık'a tesliminde gecikmelere neden olacaktır.

• AB’den, İngiltere’ye yapılan müteakip teslimatlara ilişkin gümrükleme masrafları dahil edilmek zorunda olduğu için uluslararası ticari teslim prosedürlerinde değişiklik gerekebilir.

Yaşanması olası tüm bu olumsuz koşullar sebebiyle her şey çözülene kadar, en azından Brexit'i takip eden bir süre için yüklerinizi İngiltere’ ye doğrudan göndermenizi önemle tavsiye ederiz.

Ek olarak, aşağıda “Brexit kontrol listesi” ni bulabilirsiniz.

Oku
Piyasa bilgisi 09/19/2019
Çin’in 'Altın Hafta' tatilleri için hazırlanın

Çin, 1 Ekim' de Ulusal Gününü ve ardından bir hafta süren tatilini kutlayacak. 1-7 Ekim arasındaki ‘Altın Hafta’ boyunca birçok işletme kapanacak; fabrikalar ve üretim tesisleri faaliyetlerini durduracaktır. Bazı kurumlar ise resmi tatil günleri sonrası çalışmaya devam edebilir.Fabrikalar tatil başlamadan önce üretiminlerini hızlandırma eğiliminde olduklarından, tatil öncesi lojistik ve taşımacılık adına son derece yoğun bir dönemdir. Hava ve deniz yükü taşımacılığı açısından, yükleme alanları daralacak; kamyon taşımacılığı hizmetleri de büyük ölçüde talep görecektir.

Tedarik zincirinizi kesintisiz tutmak için önceden plan yapmanız çok önemlidir.

Deniz taşımacılığı üzerindeki etkisi

Deniz yükü taşıyıcılarının çoğu, yalnızca ‘Altın Hafta’ döneminde değil, tatiller öncesi ve sonrasında da hizmetlerini piyasa talebine göre ayarlamak için boş seferlere sahiptir.Bazı taşıyıcılar, 39. haftanın başlarında batıya giden boş seferleri kullanmaktadır. Genel olarak, 40 ve 41. haftalarda boş seferler mevcuttur; Deniz taşımacılığı tarifeleri 43. haftada kademeli olarak normale döner. Ek masraflardan kaçınmak ve güvenli alan sağlamak için en kısa sürede rezervasyonunuzu yapmanız önerilir. Lütfen rezervasyon için verilen son tarihleri dikkate alınız. Belirli rotalardaki güncellemeler için DACHSER temsilcinizle temasa geçebilir ve planınızı görüşebilirsiniz.

Hava taşımacılığı üzerindeki etkisi

Tatil döneminde, yerel şubelerdeki hava taşımacılığı işlemleri kapatılacak veya çok sınırlı insan gücü ile çalışacaktır.Hava ithalatı için, yalnızca önceden rezervasyonu yapılmış sevkiyatlar gerçekleştirilecektir, Gümrük işlemlerini tamamlamak için lütfen varış tarihini en geç 25 Eylül olarak belirleyiniz.Hava ihracatı açısından bakıldığında hava taşımacılığı alanları çok yoğun olacak ve tatil öncesi dönemde nakliye ekipmanları büyük talep görecektir. Yapacağınız yüklemeler ve süre bilgisi için lütfen yerel DACHSER temsilcinizle kontağa geçiniz.

DACHSER Çin Şubeleri çalışma programı

Çin' deki DACHSER şubeleri 1-7 Ekim tarihleri ​​arasında kapalı olacak ve 8 Ekim' de çalışmaya devam edecektir.

Acil gönderileriniz veya herhangi bir sorunuz hakkında görüşmek isterseniz, lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Oku
Haberler 08/22/2019
Bağlantı - Gelecekteki teknolojilere bakış açımız

LPWAN, NB-IoT ve LTE-M teknolojileri gerçekte bize ne anlatıyor? Peki bu gelecekteki teknolojilerin özellikle lojistik alanında bizlere ne gibi faydaları olacak?

Oku
Haberler 08/22/2019
Uluslar ve kültürler arasındaki diyalog

DACHSER ve terre des hommes'in ortak projesi olan ‘gençlik değişim programı’ kapsamında, Zambiya'dan beş genç, Temmuz ayında Almanya'yı ziyaret etti. Genç DACHSER çalışanları ve ziyaretçiler, atık yönetimi, doğal dünyayı korumak, aile ve iş ortamlarında farkındalık yaratmak gibi çevre ile ilgili önemli konuları ele almak için birlikte çalıştılar. İlgili proje, Alman Federal Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanlığı tarafından da desteklenmektedir.

Oku
Piyasa bilgisi 08/09/2019
Çin'e ve Çin'den olası uçuş gecikmeleri

Çin’de Kategori 3 kasırgasına eşdeğer olan tayfun, Çin‘ e gelen – giden uçuşlarda gecikmelere neden olabilir. Fırtınanın etkileri Tayvan genelinde hissedilir durumdadır. Hafta sonu, tayfunun Çin'e doğru hareket etmesi beklenmektedir.Kıyı kesimlerde etkili olması beklenen tayfun nedeniyle, okul ve ofislerin kapanması ve uçuş iptalleri olasıdır.

Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen yerel DACHSER temsilcinize başvurunuz.

Oku
Daha fazla göster

DACHSER Corporate

Haberler 01/21/2020
SQAS assessment for DACHSER in Spain

Following in the footsteps of the locations in Barcelona North and Valencia, the DACHSER Spain branch in San Sebastian has now also been evaluated according to the SQAS safety and quality assessment system. In passing the assessment, DACHSER has fulfilled the strict requirements expected of logistics service providers in the dangerous goods sector with regard to process excellence, quality, sustainability, health, and safety.

Oku
Piyasa bilgisi 01/20/2020
National Strike in France - Effects

French ports already impacted by days of strike are getting congested. Alternative options like Antwerp, Genoa or Barcelona are getting congested as well, therefore delays on bookings and pick up/delivery with those ports are expected.

Here is an overview of the duration of the strike activity in the French ports:

 • Dunkerque: dockers/stevedores 23/01 & 24/01; tugboats 22/01 to 25/01 until 6 am
 • Le Havre: dockers/stevedores 22/01 to 25/01 until 6 am; tugboats 24/01 to 25/01 until 8 am
 • Montoir: dockers/stevedores 22/01 to 25/01 until 6 am; tugboats 21/01 to 24/01 until 9 am
 • FOS: dockers/stevedores 22/01 to 25/01 until 6 am; tugboats 20/01 to 23/01 until 9 am

Pick-up and delivery by rail should be also very difficult. Airfreight is not concerned so far, but we will keep you informed about that.

Get assured that our operational teams will do their utmost to minimize the effects of the strike.

In case of any questions, please do not hesitate to contact your responsible contact person in the respective DACHSER branch.

Oku
Basın Bültenleri 01/20/2020
DACHSER expands its logistics center in Hof

Construction is expected to be completed by fall 2020. The expansion also includes offices and communal areas covering a total area of 900 square meters. “Our new multi-user warehouse next to the existing logistics center will offer space for us to provide contract logistics services for a medium-sized customer from the DIY and gardening sector for example,” says Klaus Neubing, General Manager of the Hof logistics center, about the expansion of business at the location. The contract logistics services that DACHSER offers in Hof combine transport solutions and warehousing with comprehensive value-added services such as picking and packaging. Following the expansion, DACHSER will employ some 500 people in the town. In addition, around 300 people work regularly for DACHSER through the independent transport companies or, for example, as seasonal workers.

Oku
Haberler 01/16/2020
DACHSER invests in the Netherlands

The groundbreaking ceremony for the expansion of the DACHSER Logistics Center Rotterdam in Waddinxveen, South Holland, was held in mid-December. Thanks to the construction of a new warehouse, DACHSER can offer its customers even more storage capacity.

Oku
GİT

En çok okunanlar

Haberler 06/04/2019
Yeni DACHSER dergisi burada!

İnsan kaynağı olmadan lojistik sektöründe ofiste, kamyonda, transit terminalde ve depo alanlarında çalışılması mümkün değildir.

Oku
Haberler 03/15/2018
Avrupa' da lojistik: haydi partiye

Balonlar, çelenkler, masa ve duvar süslemeleri: Konu iyi zaman geçirmek olduğunda PartyDeco firması Avrupa’daki insanları bu ruha nasıl yaklaştıracağını iyi biliyor. Her partinin başarıya ulaşması ise yüksek hizmet standardı ve kısa teslim süresi ile sağlanıyor.

Oku
Basın Bültenleri 04/17/2019
Dachser büyüme rüzgarını yakaladı

Avrupa ihracat sahasında ve canlanan küresel ticarette büyümeden güç alan lojistik hizmet sağlayıcısı ilk defa 6 milyar Euro gelire ulaştı.

Oku
Basın Bültenleri 01/23/2018
Jochen Müller Dachser Aır & Sea Logıstıcs Operasyon Direktörü (COO) Oldu

23 Ocak 2018, Kempten. Jochen Müller 01 Ocak 2018 itibariyle Dachser' in Air & Sea Logistics iş alanında Operasyon Direktörü (COO) rolünü üstlendi. Kendisi geçtiğimiz yılın sonunda Dachser' de 39 yıllık hizmet ile emekli olan Thomas Reuter' in yerini aldı. Müller, COO olarak görevine hazırlanmak için 01 Ekim 2016 tarihinde Dachser' e katılmıştı.

Oku
Haberler 08/22/2019
Uluslar ve kültürler arasındaki diyalog

DACHSER ve terre des hommes'in ortak projesi olan ‘gençlik değişim programı’ kapsamında, Zambiya'dan beş genç, Temmuz ayında Almanya'yı ziyaret etti. Genç DACHSER çalışanları ve ziyaretçiler, atık yönetimi, doğal dünyayı korumak, aile ve iş ortamlarında farkındalık yaratmak gibi çevre ile ilgili önemli konuları ele almak için birlikte çalıştılar. İlgili proje, Alman Federal Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanlığı tarafından da desteklenmektedir.

Oku
Haberler 04/10/2018
DACHSER eLogistics ile geleceğe bakin

23.000 işletme hali hazırda tam şeffaflığa geçiş yaptı. e-Logistics' den yararlanarak, lojistik süreçlerinizde net bir görünüm elde edin. e-Logistics' in öne çıkan özellikleri ve yenilikleri hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Oku
Basın Bültenleri 04/02/2019
DACHSER sürdürülebilir büyüme peşinde

Lojistik hizmet sağlayıcısı yüzde 5,5 büyüme bildirdi; Avrupa ihracat iş kolu büyümenin başlıca lokomotifi olmaya devam ediyor; gönderi, tonaj ve işgücünde yeni rekorlar

Kempten, Münih. 02 Nisan 2019. Dachser 2018 yılında da önemli oranda büyüme gösterdi. Lojistik hizmet sağlayıcısı konsolide net gelirini yüzde 5,5 artış ile 5,57 milyar Euro seviyesine ulaştırdı. Geçen yıl da olduğu gibi gönderi sayısı yükseliş göstererek yüzde 2,5 artış ile 83,7 milyona ulaştı. Tonaj yüzde 3,0 artışla 41,3 milyon metrik tona yükseldi. Geçen yıla kıyasla 1.511 kişi artış ile toplamda 30.609 kişiye ulaşan Dachser işgücü rekor seviyeye erişti.

Oku
Piyasa bilgisi 09/19/2019
Çin’in 'Altın Hafta' tatilleri için hazırlanın

Çin, 1 Ekim' de Ulusal Gününü ve ardından bir hafta süren tatilini kutlayacak. 1-7 Ekim arasındaki ‘Altın Hafta’ boyunca birçok işletme kapanacak; fabrikalar ve üretim tesisleri faaliyetlerini durduracaktır. Bazı kurumlar ise resmi tatil günleri sonrası çalışmaya devam edebilir.Fabrikalar tatil başlamadan önce üretiminlerini hızlandırma eğiliminde olduklarından, tatil öncesi lojistik ve taşımacılık adına son derece yoğun bir dönemdir. Hava ve deniz yükü taşımacılığı açısından, yükleme alanları daralacak; kamyon taşımacılığı hizmetleri de büyük ölçüde talep görecektir.

Tedarik zincirinizi kesintisiz tutmak için önceden plan yapmanız çok önemlidir.

Deniz taşımacılığı üzerindeki etkisi

Deniz yükü taşıyıcılarının çoğu, yalnızca ‘Altın Hafta’ döneminde değil, tatiller öncesi ve sonrasında da hizmetlerini piyasa talebine göre ayarlamak için boş seferlere sahiptir.Bazı taşıyıcılar, 39. haftanın başlarında batıya giden boş seferleri kullanmaktadır. Genel olarak, 40 ve 41. haftalarda boş seferler mevcuttur; Deniz taşımacılığı tarifeleri 43. haftada kademeli olarak normale döner. Ek masraflardan kaçınmak ve güvenli alan sağlamak için en kısa sürede rezervasyonunuzu yapmanız önerilir. Lütfen rezervasyon için verilen son tarihleri dikkate alınız. Belirli rotalardaki güncellemeler için DACHSER temsilcinizle temasa geçebilir ve planınızı görüşebilirsiniz.

Hava taşımacılığı üzerindeki etkisi

Tatil döneminde, yerel şubelerdeki hava taşımacılığı işlemleri kapatılacak veya çok sınırlı insan gücü ile çalışacaktır.Hava ithalatı için, yalnızca önceden rezervasyonu yapılmış sevkiyatlar gerçekleştirilecektir, Gümrük işlemlerini tamamlamak için lütfen varış tarihini en geç 25 Eylül olarak belirleyiniz.Hava ihracatı açısından bakıldığında hava taşımacılığı alanları çok yoğun olacak ve tatil öncesi dönemde nakliye ekipmanları büyük talep görecektir. Yapacağınız yüklemeler ve süre bilgisi için lütfen yerel DACHSER temsilcinizle kontağa geçiniz.

DACHSER Çin Şubeleri çalışma programı

Çin' deki DACHSER şubeleri 1-7 Ekim tarihleri ​​arasında kapalı olacak ve 8 Ekim' de çalışmaya devam edecektir.

Acil gönderileriniz veya herhangi bir sorunuz hakkında görüşmek isterseniz, lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Oku
Piyasa bilgisi 08/09/2019
Çin'e ve Çin'den olası uçuş gecikmeleri

Çin’de Kategori 3 kasırgasına eşdeğer olan tayfun, Çin‘ e gelen – giden uçuşlarda gecikmelere neden olabilir. Fırtınanın etkileri Tayvan genelinde hissedilir durumdadır. Hafta sonu, tayfunun Çin'e doğru hareket etmesi beklenmektedir.Kıyı kesimlerde etkili olması beklenen tayfun nedeniyle, okul ve ofislerin kapanması ve uçuş iptalleri olasıdır.

Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen yerel DACHSER temsilcinize başvurunuz.

Oku
Haberler 08/22/2019
Bağlantı - Gelecekteki teknolojilere bakış açımız

LPWAN, NB-IoT ve LTE-M teknolojileri gerçekte bize ne anlatıyor? Peki bu gelecekteki teknolojilerin özellikle lojistik alanında bizlere ne gibi faydaları olacak?

Oku