Önerilen Makaleler

Piyasa bilgisi 03/30/2020
Covid-19 nedeniyle Avrupa'da mevcut yükleme kısıtlamaları

Aşağıda, Avrupa için geçerli olan yükleme kısıtlamalarını bulacaksınız (lütfen ek için tıklayınız ). Gıda nakliyeleri buna dahil değildir. Buradaki belge düzenli olarak güncellenmektedir.

Yazılım sağlayıcısı Sixfold'un ücretsiz haritasıyla, nakliye şirketleri ve kamyon şoförleri Avrupa sınırlarında mevcut bekleme sürelerini görebilir ve gerekirse uygun hazırlıkları yapabilirler: https://covid-19.sixfold.com/

Oku
Piyasa bilgisi 03/27/2020
Covid-19 nedeniyle Avrupa'da mevcut yükleme kısıtlamaları

Aşağıda, Avrupa için geçerli olan yükleme kısıtlamalarını bulacaksınız (indirmek için lütfen tıklayınız). Gıda nakliyeleri buna dahil değildir. Ekli belge düzenli olarak güncellenmektedir.

Yazılım sağlayıcısı Sixfold'un ücretsiz haritasıyla, nakliye şirketleri ve kamyon sürücüleri Avrupa sınırlarındaki mevcut bekleme sürelerini görebilir ve gerekirse uygun hazırlıkları yapabilirler: https://covid-19.sixfold.com/

Oku
Piyasa bilgisi 03/26/2020
DACHSER European Logistics - iyi ve kötü zamanlarda güvenilir ortağınız

COVID-19 krizinin yol açtığı büyük zorluklara rağmen, DACHSER'in European Logistics ağının geleneksel yüksek güvenilirliğiyle hayati ticari gereksinimlerinizi karşılamak için çalışmaya devam ettiğini belirtmekten mutluluk duyuyoruz.

Ailenizin sahip olduğu iş ortağınız DACHSER, hizmetler ve ücretlerle ilgili olarak size verdiği taahhüdü sürdürmek için elinden geleni yapmaktadır.

Avrupa genelinde sürekli yük tedariği sağlamak için kapsamlı önlemler aldık. İşletmeniz ve genel olarak toplum için sahip olduğumuz büyük sorumluluğun tamamen farkındayız. Sektörümüzdeki tüm organizasyonlar gibi ciddi zorluklarla karşı karşıyayız ve bu nedenle ek maliyetler oluşmaktadır. DACHSER'in neredeyse tüm endüstrileri ve müşterilerinin benzer bir durumla karşı karşıya olduklarının farkında olarak, DACHSER'in sizinle ortaklığını sürdürdüğüne dair güçlü bir sinyal vermek istedik:

DACHSER zor zamanlarda da istikrar ve güvenilirlik anlamına gelir. Bu nedenle, genel bir “COVID-19 ek ücreti” getirmeyeceğiz. Bunun yerine, üzerinde anlaştığımız tarifelerimize bağlı kalacağımız ve şu an için yurtiçi ve yurtdışı grupaj sevkiyat oranlarımızı koruyacağımız konusundaki taahhüdümüzü yenilemek istiyoruz.

Mevcut ve gelecekteki zorluklara yönelik çözümler geliştirmek için sizinle daha da yakın işbirliği yapmak istiyoruz. Ayrıca, karşılıklı güven ve işbirliğimizi temel alarak kararlaştırılan ödeme şartlarına uyarak, gerektiğinde teslim sürelerini veya hizmet düzeylerini uyarlama esnekliğinize ve güvenilirliğinize güvenebileceğimize inanıyoruz.

Bu zorlu zamanlarda yan yana olalım!

 

Oku
Piyasa bilgisi 03/20/2020
Covid-19 nedeniyle Avrupa'da mevcut yükleme kısıtlamaları

Aşağıda, Avrupa için geçerli olan yükleme kısıtlamalarını bulacaksınız (indirmek için tıklayınız). Gıda nakliyeleri buna dahil değildir.

Yazılım sağlayıcısı Sixfold'un ücretsiz haritasıyla, nakliye şirketleri ve kamyon sürücüleri Avrupa sınırlarındaki mevcut bekleme sürelerini görebilir ve gerekirse uygun hazırlıkları yapabilirler: https://covid-19.sixfold.com/

Oku

DACHSER Türkiye

Piyasa bilgisi 03/18/2020
Mevcut Covid-19 durumu ile başa çıkmak için temel önlemler

Mevcut korona durumunun bir sonucu olarak birçok ülke kamu yaşamına kısıtlamalar getirmiş ve bazıları sınırlarını kapatmıştır (şu anda yolcu taşımacılığı yapılamamaktadır). Bu nedenle çeşitli zorluklarla karşı karşıyayız. Virüsün yayılmasını önlemeyi amaçlayan kısıtlamalar, DACHSER' i bazı bölgelerde veya alıcı gruplarında teslimat sınırlamaları ile karşı karşıya getirmektedir (örneğin: temel malzemeler hariç yiyecek ve içecek ticareti). Bu nedenle müşterilerimizin desteğine ihtiyaç duymaktayız.

Müşterilerimizden sadece yüklerin alıcı tarafından kabul edileceğinin garanti edildiği yüklemeler için sevkiyat oluşturmasını istiyoruz. Hedef bölgedeki kısıtlamalar veya bir işletmenin kapatılması nedeniyle gönderileri teslim edemezsek, belirli bir ücret karşılığında, kabul edilmiş olan gönderileri göndericiye mümkün olduğunca çabuk geri getirerek iade edeceğiz. Ve sonrasında bu bölgelere veya nihai alıcılara yapılacak başka gönderiler artık kabul edilmeyecektir. Bu şekilde boşa zaman harcamamış ve herkesin yararına riskleri azaltmış olacağız.

Tabii ki, gerektiğinde kontrat lojistiğinde bireysel geçici depolama olanakları da sunuyoruz. Depolama kapasitelerinin rezervasyonu için müşterilerimizden bizimle iletişime geçmelerini rica ediyoruz.

Mevcut durumdan kaynaklı oluşabilecek sorunlardan dolayı özür dileriz, ancak olası senaryoları belirtmek bizim görevimizdir.

Dünya çapındaki ekiplerimiz müşterilerimizle iletişim halinde kalacaktır. Herhangi bir sorunuz var ise, özel durumunuzu görüşmek ve yükleriniz için daha fazla düzenleme yapmak üzere ilgili DACHSER şubesindeki yetkiliniz ile iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

Mevcut durumla ilgili tüm haberleri DACHSER ülke web sitelerinde bulunabilirsiniz.

Oku
Haberler 03/17/2020
DACHSER premium charter uçuş rotasyonunu genişletiyor

DACHSER Air & Sea Logistics, bir sonraki charter uçuş rotasyon hizmetini Çin‘ e gidiş ve dönüş olarak belirlemiştir. Charter rotasının başlangıçta Mart ortasından ay sonuna kadar çalışması planlanmıştır. DACHSER USA, 21 Mart  itibariyle Chicago ve Frankfurt arasında mevcut charter hizmetine ek yeni bir rota daha belirleyecektir.

Oku
Piyasa bilgisi 03/16/2020
Koronavirüs salgını: ABD'de operasyonel işlemlere etkisi

Çeşitli basın bültenlerinden de görülebileceği gibi, ABD makamları 13 Mart 2020 saat 23:59’dan itibaren geçerli olmak üzere şuan da yürürlükte olan bir yasak uyguladılar. Bu da Asya ülkelerinden ziyaretçiler için halihazırda mevcut giriş yasağına ek olarak Avrupa'dan ABD'ye tüm girişleri engellemektedir.

Bu durum, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri arasındaki rotalarda çok sayıda uçuş iptaline sebep olmuştur. Etkilenen yolcu rotaları mevcut kargo kapasitesinin önemli bir bölümünü temsil etmektedir ve bu da mevcut kargo alanı ve navlun oranları üzerinde büyük bir etki yaratmaktadır.

Uzman ekibimiz, acil kargo taşımamızı sağlayacak alternatif seçenekler ve rotalar üzerinde yoğun bir şekilde çalışmakta ve müşterilerimize mevcut kapasiteye öncelikli erişim sağlamayı taahhüt etmektedir. Çin ve Almanya arasındaki charter programımızın başarılı bir şekilde uygulanmasında olduğu gibi, şimdi de Almanya ve ABD arasında ulaşım için benzer çözümler araştırıyoruz.

Dünyanın dört bir yanındaki ekiplerimiz sizinle iletişim halinde kalacak, ancak özel durumunuzu görüşmek ve gönderileriniz için daha fazla bilgi almak için lütfen ilgili DACHSER şubesindeki temsilciniz ile iletişime geçmekten çekinmeyiniz..

Oku
Piyasa bilgisi 03/12/2020
COVID-19 virüsünün yayılması ile ilgili mevcut durum hakkında açıklama

Bu duyuru ile DACHSER, COVID-19 virüsünün (koronavirüs olarak da bilinir) yayılmasını önlemek için yapılacak işlemler hakkında, operasyonel faaliyetlerin mevcut durumu ve müşterilerimizin gönderileri için oluşabilecek olası etkilerle ilgili bilgi vermektedir.

Mevcut durum göz önünde bulundurulduğunda, küresel DACHSER organizasyonu içinde davranış ve önlemler için özel kılavuzlar hazırlanmıştır. Yapılacak eylemler arasında merkezi bir raporlama yönetim sisteminin kurulması, durumun düzenli olarak değerlendirilmesi ve duruma göre ek eylemlerin tanımlanması yer almaktadır. İlgili faaliyetler de çeşitli alanlarda (insan kaynakları, operasyonel ve hijyen uygulamaları) mevcut hijyen yönetimi temelde genişletilmiş ve yoğunlaştırılmıştır.

Dahili olarak gerçekleştirilen bu eylemlere ek, DACHSER mevcut tüm resmi düzenlemelere uymakta ve gerekli önlemleri almaktadır. Bireysel konumlar için geçerli kısıtlamalar durumunda, ağımızın çalışmaya devam edebilmesini sağlamak için eylem planları uygulanmaya hazırdır.

Sorunsuz bir süreç sağlamak ve birlikte çalışabilmek için, sürücüler ile işbirliği de dahil olmak üzere, tedarik zincirlerinde yer alan tüm işbirlikçilerimizin artan hijyen yönetmeliklerine uyması gerekmektedir. Ayrıca sürücüleri hijyen yönetimimize tam olarak entegre ediyor ve her yerde el dezenfektanları sağlıyoruz.

Müşterilerimizin tedarik zincirlerini korumak ve gönderilerde gecikmeleri önlemek için mümkün olan her şeyi yapıyoruz. Tedarik zincirleri kontrollerden,  denetlemelerden, uçuş iptallerinden veya benzeri herhangi bir durumdan etkilenecekse, yükleri göndermek için alternatif yollar bulmaya çalışacağız. Ayrıca sevkiyatlar için teslimat sürelerinin uzayabileceğine de dikkat çekmek isteriz. Bununla birlikte, şimdiye kadar aldığımız önlemler mevcut durumla başa çıkmak için iyi donanıma sahip olduğumuzu hissetmemizi sağlıyor.

Yükünüzle ilgili herhangi bir sorunuz var ise, lütfen DACHSER 'in ilgili şubesindeki yerel temsliciniz ile temasa geçiniz..

Oku
Haberler 03/11/2020
Yeni DACHSER dergisi burada !

Şampanya — dünyada cazibe ve lüksü  temsil eden, yaşam keyfi veren neredeyse başka hiç bir içki yok. Ve bu özel içeceğin büyük özen gerektiren kısmı sadece üretimininden kaynaklanmıyor. Bağdan, rafa veya özel bir etkinliğe taşınması, en kaliteli lojistiği gerektiriyor.

Oku
Piyasa bilgisi 02/24/2020
COVID-19: DACHSER’in Çin’deki operasyonlarına ilişkin güncellemeler

Şubelerin çoğu iskelet personel ile çalışmaktadır, personelimizin geri kalanı ise yerel hijyen ve önleyici tedbirler nedeniyle evden çalışmaktadır.

Şubelerimiz açık olmasına rağmen, operasyonlar henüz tam kapasitede yönetilemiyor. Trafik kontrolleri ülke genelinde uygulanmaktadır; nakliye zincirindeki diğer tedarikçiler de sınırlı personel ve düşük kapasite ile çalışmaktadır. Araç ve sürücü bulunurluğu şuan en büyük zorluktur.

Çin'deki tedarik zinciri birimlerinin çoğu tam kapasite çalışmadığından, lütfen bazı işlemlerde gecikme yaşanabileceğini göz önünde bulundurunuz.

Çin'de lojistik yönetimi hakkında..

Tedarik zincirinizi olabildiğince sorunsuz tutmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışırken, lütfen koşullar sebebiyle diğer birimlerin henüz tam kapasiteyle hizmet vermediğini göz önünde bulundurunuz. Taşıyıcılar ve terminaller iskelet personeli ile kademeli olarak faaliyetlerine devam ediyor. Gecikmeler ve diğer operasyonel konularla ilgili beklemeler olası.

Kara Taşımacılığı:

 • Sürücü ve araç eksikliği şu anda Çin'de en büyük sorundur. Hizmet, olağan işgücü arzının% 50'sinden daha azı ile devam etmektedir;
 • Yurtiçi taşımacılık koşulları, özellikle şehir içi ve şehirler arası yollarda artan sıkı kontroller sebebiyle zorludur, bu da kara taşımacılığında büyük ölçüde gecikmelere sebep olmaktadır.

Demiryolu Taşımacılığı:

 • Demiryolu nakliyecileri Şubat ayında Çin'e gidiş ve geliş seferlerini azalttı;
 • Şu anda kapalı olan demiryolu platformlarının Mart 2020'den itibaren, Türük ve Zhengzhou'dan, ayrıntılı programın güncellenmesi beklenmektedir;
 • Demiryolu ile ilgili diğer servislerde henüz bir değişiklik olmamakla beraber yeni bilgiler geldiğinde güncellemelerimiz devam edecektir.

Hava Taşımacılığı:

 • Havayollarının çoğu Çin'e ve Çin'den kargo taşımacılığına tekrar başlamıştır;
 • Havayollarının çoğu yolcu uçuşlarını askıya aldığından kapasite hala bir sorundur;
 • Acil sevkıyatı olan müşterilerimiz için garantili uçuş ve belirli transit süreler ile Charter hizmetleri mevcuttur.

Deniz Taşımacılığı :

 • Ön taşıma ve son taşımalardaki araç ve sürücü eksikliği en büyük sorundur;
 • Ekipman tedariğinde artan zorluklar devam etmektedir;
 • Taşıyıcılar Çin'e ve Çin'den yapılan sefer sayısını azaltmaya gitmiştir;
 • Westbound: Fabrikalar tamamen faaliyete geçtiğinde birikmiş işlerin yoğunluğu sebebiyle araç, sürücü ve alan sıkıntısı beklenmektedir;
 • Eastbound: Yoğun alan sıkıntısı yaşanmaktadır;
 • Wuhan hariç okyanus terminalleri çalışmaktadır.

DACHSER’ de acil durum önlemleri uygulanmaktadır ve herhangi bir sevkıyatın etkilenmesi durumunda tedarik zincirinizi yönetmek için size en iyi alternatif çözümleri sunacağız.

Mevcut durum hakkında en son bilgilerle siz müşterilerimizi güncel tutacağız. Herhangi bir endişeniz ve / veya sorunuz varsa, lütfen yerel DACHSER temsilcinizle temas kurmaktan çekinmeyiniz.

 

Oku
Haberler 02/20/2020
DACHSER, Çin'e özel Charter seferler düzenliyor

COVID-19'un neden olduğu sınırlı hava taşımacılığı kapasitesi durumuna önlem olarak, DACHSER Air & Sea Logistics bu beklenmedik durum için özel taşıma planı hazırlamıştır. Sonuç olarak, müşterilerimiz şu anda Frankfurt'tan Çin'e sağlam ve güvenilir bir premium uçuş hizmeti alabilmektedir.

 

 

Oku
Piyasa bilgisi 02/20/2020
20, 27 Şubat ve 5 Mart Ulusal Grev Eylemi

Hava, deniz taşımacılığı ve demiryolu hizmetleri üzerindeki ana etkileri aşağıda bulabilirsiniz:

 • Fransa limanları 20, 27 Şubat ve 5 Mart tarihlerinde grev 4 saat sürecek.
 • Sürücü yetersizliği olası ve şu an bazı gemiler için erteleme söz konusu.
 • Antwerp gibi alternatif seçeneklerde sıkışıklık (nakliye şirketleri ve nakliye hatları).
 • Özel ekipmanlarda eksiklik sebebiyle 2/3 hafta gecikmelerle karşılaşmamız olası.
 • Demiryolu hizmetleri için henüz olumsuz bir etki bulunmamaktadır.
 • Hava taşımacılığı için henüz olumsuz bir etki bulunmamaktadır.

Operasyonel ekiplerimiz size en iyi alternatif çözümleri sunacak ve yüklemeleriniz için tüm  gelişmeleri düzenli olarak takip etmenizi sağlayacaktır.

Herhangi bir endişeniz ve / veya sorunuz varsa, lütfen yerel DACHSER temsilcinizle temas kurmaktan çekinmeyiniz.

Oku
Piyasa bilgisi 02/17/2020
DACHSER’in Çin’deki operasyonları hakkında güncel bilgiler

Genel durum

Fabrikalar ve işletmeler kademeli ve çok yavaş bir şekilde yeniden faaliyete başlıyor. Yetkililer, şu anda COVID-19 olarak bilinen ve resmi olarak Dünya Sağlık Örgütü tarafından adlandırılan yeni koronavirüsün yayılmasını kontrol etmek için çok çalışıyorlar. İşyerlerinde enfeksiyondan korunarak iş akışını devam ettirmek isteyen işletmelerin faaliyetlerine başlamadan önce yerel makamlara başvurmaları gerekmektedir. Başvuru sahiplerinin katı hijyen şartlarına uygunluğu ve işgücüne yeterli hijyen sarf malzemelerini sağlayabildiğinin tespiti sonrasında izinler verilmektedir.

DACHSER şubeleri hakkında..

Bazı şubelerin başvuru süreci devam etmekle beraber, personelimiz  evden çalışmakta ve operasyonlar uzaktan yapılmaktadır. Bu sayede tüm DACHSER şubelerinin çalıştığını ifade edebiliriz. Çin'deki tedarik zincirindeki birimlerin çoğu tam kapasite çalışmadığından, lütfen bazı işlemlerde gecikme yaşanma olasılığını göz önünde bulundurunuz.

 • Nanjing ve Suzhou'daki DACHSER şubeleri, yetkililerden onay alındıktan sonra faaliyetlerine devam edecek,
 • Wuhan şubesi şuan kapalı ve duruma bağlı olarak (değişime tabi) 24 Şubat' ta yeniden açılması planlanıyor,
 • Ekip üyelerimiz evden çalışıyor,
 • Hong Kong şubesi tamamen faaliyete geçti. Durumu yakından takip ediyoruz ve çalışma kapasitemizin olumlu olumsuz etkilerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Çin'de lojistik yönetimi hakkında..

Tedarik zincirinizi olabildiğince sorunsuz tutmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışırken, lütfen koşullar sebebiyle diğer birimlerin henüz tam kapasiteyle hizmet vermediğini göz önünde bulundurunuz. Taşıyıcılar ve terminaller iskelet personeli ile kademeli olarak faaliyetlerine devam ediyor. Gecikmeler ve diğer operasyonel konularla ilgili beklemeler olası.

Kara Taşımacılığı :

 • Faaliyete devam edebilmek için izin almış sadece sınırlı sayıda kara nakliye firması var, bu nedenle araç ve sürücü eksikliği yaşanmaktadır;
 • Yurtiçi taşımacılık koşulları, özellikle şehir içi ve şehirler arası yollarda artan sıkı kontroller sebebiyle zorludur;
 • Şanghay'a karayolu erişimi, Şanghay Limanı ve Şanghay Pudong Havaalanı' nda teslimatları olumsuz etkileyebilecek şekilde yoğun bir kontrole tabidir;
 • Kamyonların Hubei Eyaletine girmesi veya çıkması için nakliye sertifikası gerekmektedir.

Hava Taşımacılığı :

 • Havayollarının çoğu Çin'e ve Çin'den kargo taşımacılığına tekrar başlamıştır;
 • Havayollarının çoğu yolcu uçuşlarını askıya aldığından kapasite hala bir sorundur. Yine de, hava taşımacılığı, Wuhan hariç, taşıyıcıların bulunabilirliği ve uçuş programlarına göre ele alınabilir;
 • Acil sevkıyatı olan müşterilerimiz için garantili uçuş ve belirli transit süreler ile Charter hizmetleri mevcuttur.

Deniz Taşımacılığı :

 • Taşıyıcılar Çin'e ve Çin'den yapılan sefer sayısını azaltmaya gitmiştir;
 • Wuhan hariç okyanus terminalleri çalışmaktadır;
 • Donanım eksikliğinin olumsuz etkileri görülmeye başlanmıştır;
 • Konteyner taşımacılığı sadece normal kapasitenin ortalama% 50'sinde kaldığı yerden devam etmektedir;
 • ABD ve Vietnam'ın Çin limanlarından ayrılan gemiler için karantina gereksinimleri vardır.

DACHSER’ de acil durum önlemleri uygulanmaktadır ve herhangi bir sevkıyatın etkilenmesi durumunda tedarik zincirinizi yönetmek için size en iyi alternatif çözümleri sunacağız.

Mevcut durum hakkında en son bilgilerle siz müşterilerimizi güncel tutacağız. Herhangi bir endişeniz ve / veya sorunuz varsa, lütfen yerel DACHSER temsilcinizle temas kurmaktan çekinmeyiniz.

Oku
Piyasa bilgisi 02/13/2020
Coronavirus: DACHSER’in Çin’deki operasyonları hakkında güncel bilgi

Sizi Çin'deki mevcut durumla ilgili bilgilendirmeye devam ediyoruz. Yetkililer, Yeni Coronavirüsünü kontrol altında tutmak, toplumun etkilenme riskini en aza indirmek için çeşitli önlemler aldı.

DACHSER şubelerinin çoğu 10 Şubat Pazartesi günü yeniden hizmete açıldı, ancak yetkililer tarafından alınan güvenlik önlemleri ve seyahat yasağı nedeniyle sadece sınırlı kapasitede hizmet sağlayabildiğimiz için üzgünüz. Lütfen bu duruma bağlı olarak gelişebilecek gecikmeleri, kamyon eksikliği ve sınırlı kapasite gibi operasyonel sorunları göz önünde bulundurunuz.

Chengdu, Nanjing, Ningbo, Shenzhen, Suzhou ve Zhongshan'daki DACHSER şubeleri şuan için kapalı olup, yerel yetkililerle başvuru süreci devam etmektedir.

 • Ekip üyelerimiz evden çalışıyor
 • Çin şubelerinin açılış tarihinde kısa sürede daha fazla değişiklik olabilir, bu konuda sizi güncel tutacağız;
 • Hong Kong şubesi tamamen faaliyete geçti. Durumu yakından izlemeye devam ediyoruz ve çalışma süreçlerimizin nasıl etkilenip etkilenmediğini size bildireceğiz.

Sizi, bu durumun tedarik zincirinizi nasıl etkileyeceğine dair en son güncel bilgilerle web sitemiz üzerinden bilgilendirmeye devam edeceğiz. Herhangi bir endişeniz ve / veya sorunuz varsa, lütfen yerel DACHSER temsilcinizle temas kurmaktan çekinmeyiniz.​​​​​​​

Oku
Daha fazla göster

DACHSER Corporate

Piyasa bilgisi 03/30/2020
Current loading restrictions in Europe due to Covid-19

In the following you will find the current loading restrictions that apply to Europe (see download). Food transports are excluded from this. This document here will be updated on a regular basis.

With the free map of the software provider Sixfold, transport companies and truck drivers can view the current waiting times at European borders and make appropriate preparations if necessary: https://covid-19.sixfold.com/

Oku
Haberler 03/30/2020
DACHSER helps in the fight against COVID-19

DACHSER Air & Sea Logistics has transported 3.25 million face masks from Mexico to Germany. There, DACHSER Road Logistics delivered them to various hospitals.

Oku
Piyasa bilgisi 03/27/2020
DACHSER European Logistics – your reliable partner in good times and bad

We are pleased to be able to advise that, despite the huge challenges caused by COVID-19 crisis, DACHSER's European Logistics network continues to operate with its customary high reliability in order to fulfil your vital business requirements.

DACHSER, your family-owned business partner, has been doing its utmost to maintain its commitments given to you with regard to services and rates.

We have taken extensive measures to ensure the continuous supply of goods throughout Europe, and are fully aware of the huge responsibility we have for your business and for society in general. We are facing severe challenges and incurring additional costs as are all organisations within in our industry. Being well aware that nearly all industries and customers of DACHSER are facing a similar situation, we wanted to give you a strong signal that DACHSER remains in partnership with you:

DACHSER stands for stability and reliability in difficult times as well. Therefore, we will not be introducing a general “COVID-19 surcharge”. Instead, we wish to renew our commitment to you that we will be standing by our agreed tariffs and maintaining our rates for domestic and international groupage shipments for the time being.

We would like to cooperate even closer with you in order to develop solutions for the current and forthcoming challenges. In addition, we trust we can count on your flexibility in adapting lead times or service levels where necessary and your reliability by respecting the agreed payment terms based on our mutual trust and cooperation.

Let us stand side by side in these challenging times!

Oku
Piyasa bilgisi 03/27/2020
Current loading restrictions in Europe due to Covid-19

In the following you will find the current loading restrictions that apply to Europe (see download). Food transports are excluded from this. This document here will be updated on a regular basis.

With the free map of the software provider Sixfold, transport companies and truck drivers can view the current waiting times at European borders and make appropriate preparations if necessary: https://covid-19.sixfold.com/

Oku
GİT

En çok okunanlar

Piyasa bilgisi 10/16/2019
Incoterms 2020

Bir dizi değişiklikleri de beraberinde getiren Incoterms’ ün yeni sürümü, 1 Ocak 2020 itibariyle yürürlüğe girecektir. Uluslararası Ticaret Odası tarafından yayınlanan teslim şartları; malların alıcıya devredilmesi, nakliye masrafları, mal kaybı veya zararı ve sigorta masrafları gibi uluslararası ticarette önemli alıcı ve satıcı yükümlülüklerini düzenlemektedir.

Incoterms 2020'nin mevcut küresel ticaret uygulamalarına uyarlanmasıyla birlikte, yeni sürüm oldukça güncel ve pratikte uygulamaya yöneliktir. Bu revizyonun amacı Incoterms maddelerini daha da kullanıcı dostu hale getirmektir. Örneğin, kullanıcıların uygun maddeyi seçmelerini kolaylaştırmak için sunumlar revize edilmiştir. Ayrıca, cümle sıralamaları değiştirilip her madde revize edilerek kullanıcı talimatları eklenmiştir.

Intercoms 2010'da içerik açısından, özellikle aşağıdaki maddelerde önemli değişiklikler yapılmıştır:

 • CIF ve CIP’de farklı kapsam seviyeleri
 • Geçmişte olduğu gibi, CIF (Cost Insurance Freight) ve CIP (Carriage Insurance Paid) maddelerinde satıcı hala Incoterms 2020'de nakliye sigortasının masrafını kendisi karşılamakla yükümlüdür.
 • Bununla birlikte, Incoterms 2010'un aksine bu iki maddenin kapsamları, yeni düzenleme ile daha daralmıştır.
 • CIF maddesine karar verildiğinde gözlemlenecek asgari kapsam değişmeden kalır. Satıcı tarafından sağlanacak nakliye sigortası, en azından Enstitü Yük Cetvellerinin (C) maddelerine veya benzeri maddelere (belirtilen risklerin sigortası) uygun olarak ilgili teminatlara karşılık gelmeye devam etmelidir.
 • CIP maddesine karar verilirse, yeni düzenlemeye göre, satıcı Enstitü Kargo Cetvellerinin (A) fıkralarına (tüm risk kapsamı) göre sigorta kapsamı sağlamalıdır.
 • Hem CIF maddesi hem de CIP maddesi, tarafların sözleşmeden farklı olarak sigorta kapsamı konusunda anlaşmaya varmalarını sağlar.
 • Güvenlikle ilgili gereksinimlerin dahil edilmesi
 • Malların nakliyesi için güvenlikle ilgili şartlar, yeni düzenleme ile her Incoterms 2020 teslim şeklinin A 4 ve A 7 maddelerinde yer almaktadır. Diğer Incoterms maddelerinde olduğu gibi, Incoterms maddelerinin sadece satış sözleşmesine taraflara doğrudan uygulandığına ve taşıma sözleşmesinin konusu olmadığına dikkat edilmelidir.
 • Incoterms 2020, FCA (Free Carrier), DAP (Delivery at Place), DPU(Delivery at Place Unloaded ) ve DDP( Delivered Duty Paid) teslim şekillerinde taşıma için düzenlemeler içerir.
 • FCA (Free Carrier) maddesi altında satılan ve deniz taşımacılığına yönelik mallar için FCA gelecekte yeni bir seçenek öngörmektedir. Alıcı ve satıcı, mallar yükledikten sonra alıcının  taşıyıcı firmaya on-board konşimento hazırlaması konusunda talimat vermesini kabul edebilir. Aynı zamanda, satıcı bu yükleme için düzenlenen konşimentoyu alıcıya teslim etmekle yükümlüdür. Bu genellikle katılımcı bankalar aracılığıyla yapılır.
 • DAT'ın DPU olarak yeniden adlandırılması (Delivery at Place Unloaded). Incoterms 2010 DAT maddesine göre, satıcı bir “terminalde” malları araçtan indirdiği anda teslimatı tamamlamış kabul edilir. Ancak, Incoterms 2010 uygulama notlarına göre, “terminal” terimin karşılığı sadece teknik açıdan terminal değil, boşaltma yeri anlamına da gelmektedir. Bu nedenle, Incoterms 2020'de, önceki DAT maddesini, konuya netlik kazandırmak amacıyla DPU (Boşaltılan Yerde Teslim Edildi – Delivery at Place Unloaded) olarak yeniden adlandırmıştır. Bu, gelecekte herhangi bir teslim yerinin (kabul edilmiş), varış yeri olabileceği anlamına gelmektedir.

Incoterms, satış sözleşmesinin (Ulusal veya uluslararası) tarafları ve adresleri arasında geçerlidir -ancak bunula sınırlı değildir-  ve bu sözleşme ilişkisindeki özel hak ve yükümlülükleri de kapsar. 

Bu şekilde garanti edilen tek tip bir tanım temelinde, müteakip yorum veya satış sözleşmesinde taraflar arasındaki tutarsızlık problemlerinden kaçınılmalıdır. Incoterms’ ün, GT & C benzeri hükümler niteliği nedeniyle, yasal hükümler oluşturmadığı ve bu nedenle, yalnızca taraflar arasında satış sözleşmesine karşılık gelen bir referansla etkili bir şekilde kararlaştırıldıysa, yasal olarak bağlayıcı niteliği olacağı belirtilmelidir. (Incoterms 2020, bu 1/1/2020 tarihinden önce de geçerlidir). Buna bakılmaksızın, bireysel davalarda çelişkili yasal hükümler hala Incoterm maddelerine göre önceliklidir.

Incoterms, 40'tan fazla ülkeden 500 uzman tarafından revize edilmiştir.

Maddeler dünya çapında tanınmakta ve 30'dan fazla dilde kullanılmaktadır.

Oku
Haberler 06/04/2019
Yeni DACHSER dergisi burada!

İnsan kaynağı olmadan lojistik sektöründe ofiste, kamyonda, transit terminalde ve depo alanlarında çalışılması mümkün değildir.

Oku
Basın Bültenleri 04/17/2019
Dachser büyüme rüzgarını yakaladı

Avrupa ihracat sahasında ve canlanan küresel ticarette büyümeden güç alan lojistik hizmet sağlayıcısı ilk defa 6 milyar Euro gelire ulaştı.

Oku
Haberler 08/22/2019
Uluslar ve kültürler arasındaki diyalog

DACHSER ve terre des hommes'in ortak projesi olan ‘gençlik değişim programı’ kapsamında, Zambiya'dan beş genç, Temmuz ayında Almanya'yı ziyaret etti. Genç DACHSER çalışanları ve ziyaretçiler, atık yönetimi, doğal dünyayı korumak, aile ve iş ortamlarında farkındalık yaratmak gibi çevre ile ilgili önemli konuları ele almak için birlikte çalıştılar. İlgili proje, Alman Federal Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanlığı tarafından da desteklenmektedir.

Oku
Basın Bültenleri 01/23/2018
Jochen Müller Dachser Aır & Sea Logıstıcs Operasyon Direktörü (COO) Oldu

23 Ocak 2018, Kempten. Jochen Müller 01 Ocak 2018 itibariyle Dachser' in Air & Sea Logistics iş alanında Operasyon Direktörü (COO) rolünü üstlendi. Kendisi geçtiğimiz yılın sonunda Dachser' de 39 yıllık hizmet ile emekli olan Thomas Reuter' in yerini aldı. Müller, COO olarak görevine hazırlanmak için 01 Ekim 2016 tarihinde Dachser' e katılmıştı.

Oku
Haberler 03/15/2018
Avrupa' da lojistik: haydi partiye

Balonlar, çelenkler, masa ve duvar süslemeleri: Konu iyi zaman geçirmek olduğunda PartyDeco firması Avrupa’daki insanları bu ruha nasıl yaklaştıracağını iyi biliyor. Her partinin başarıya ulaşması ise yüksek hizmet standardı ve kısa teslim süresi ile sağlanıyor.

Oku
Basın Bültenleri 04/02/2019
DACHSER sürdürülebilir büyüme peşinde

Lojistik hizmet sağlayıcısı yüzde 5,5 büyüme bildirdi; Avrupa ihracat iş kolu büyümenin başlıca lokomotifi olmaya devam ediyor; gönderi, tonaj ve işgücünde yeni rekorlar

Kempten, Münih. 02 Nisan 2019. Dachser 2018 yılında da önemli oranda büyüme gösterdi. Lojistik hizmet sağlayıcısı konsolide net gelirini yüzde 5,5 artış ile 5,57 milyar Euro seviyesine ulaştırdı. Geçen yıl da olduğu gibi gönderi sayısı yükseliş göstererek yüzde 2,5 artış ile 83,7 milyona ulaştı. Tonaj yüzde 3,0 artışla 41,3 milyon metrik tona yükseldi. Geçen yıla kıyasla 1.511 kişi artış ile toplamda 30.609 kişiye ulaşan Dachser işgücü rekor seviyeye erişti.

Oku
Haberler 04/10/2018
DACHSER eLogistics ile geleceğe bakin

23.000 işletme hali hazırda tam şeffaflığa geçiş yaptı. e-Logistics' den yararlanarak, lojistik süreçlerinizde net bir görünüm elde edin. e-Logistics' in öne çıkan özellikleri ve yenilikleri hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Oku
Piyasa bilgisi 08/09/2019
Çin'e ve Çin'den olası uçuş gecikmeleri

Çin’de Kategori 3 kasırgasına eşdeğer olan tayfun, Çin‘ e gelen – giden uçuşlarda gecikmelere neden olabilir. Fırtınanın etkileri Tayvan genelinde hissedilir durumdadır. Hafta sonu, tayfunun Çin'e doğru hareket etmesi beklenmektedir.Kıyı kesimlerde etkili olması beklenen tayfun nedeniyle, okul ve ofislerin kapanması ve uçuş iptalleri olasıdır.

Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen yerel DACHSER temsilcinize başvurunuz.

Oku
Piyasa bilgisi 09/19/2019
Çin’in 'Altın Hafta' tatilleri için hazırlanın

Çin, 1 Ekim' de Ulusal Gününü ve ardından bir hafta süren tatilini kutlayacak. 1-7 Ekim arasındaki ‘Altın Hafta’ boyunca birçok işletme kapanacak; fabrikalar ve üretim tesisleri faaliyetlerini durduracaktır. Bazı kurumlar ise resmi tatil günleri sonrası çalışmaya devam edebilir.Fabrikalar tatil başlamadan önce üretiminlerini hızlandırma eğiliminde olduklarından, tatil öncesi lojistik ve taşımacılık adına son derece yoğun bir dönemdir. Hava ve deniz yükü taşımacılığı açısından, yükleme alanları daralacak; kamyon taşımacılığı hizmetleri de büyük ölçüde talep görecektir.

Tedarik zincirinizi kesintisiz tutmak için önceden plan yapmanız çok önemlidir.

Deniz taşımacılığı üzerindeki etkisi

Deniz yükü taşıyıcılarının çoğu, yalnızca ‘Altın Hafta’ döneminde değil, tatiller öncesi ve sonrasında da hizmetlerini piyasa talebine göre ayarlamak için boş seferlere sahiptir.Bazı taşıyıcılar, 39. haftanın başlarında batıya giden boş seferleri kullanmaktadır. Genel olarak, 40 ve 41. haftalarda boş seferler mevcuttur; Deniz taşımacılığı tarifeleri 43. haftada kademeli olarak normale döner. Ek masraflardan kaçınmak ve güvenli alan sağlamak için en kısa sürede rezervasyonunuzu yapmanız önerilir. Lütfen rezervasyon için verilen son tarihleri dikkate alınız. Belirli rotalardaki güncellemeler için DACHSER temsilcinizle temasa geçebilir ve planınızı görüşebilirsiniz.

Hava taşımacılığı üzerindeki etkisi

Tatil döneminde, yerel şubelerdeki hava taşımacılığı işlemleri kapatılacak veya çok sınırlı insan gücü ile çalışacaktır.Hava ithalatı için, yalnızca önceden rezervasyonu yapılmış sevkiyatlar gerçekleştirilecektir, Gümrük işlemlerini tamamlamak için lütfen varış tarihini en geç 25 Eylül olarak belirleyiniz.Hava ihracatı açısından bakıldığında hava taşımacılığı alanları çok yoğun olacak ve tatil öncesi dönemde nakliye ekipmanları büyük talep görecektir. Yapacağınız yüklemeler ve süre bilgisi için lütfen yerel DACHSER temsilcinizle kontağa geçiniz.

DACHSER Çin Şubeleri çalışma programı

Çin' deki DACHSER şubeleri 1-7 Ekim tarihleri ​​arasında kapalı olacak ve 8 Ekim' de çalışmaya devam edecektir.

Acil gönderileriniz veya herhangi bir sorunuz hakkında görüşmek isterseniz, lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Oku