Haberler

DACHSER, yoğun sezon için tekrar charter hizmeti sunacak

Sonbaharda en yoğun sezonda ek kapasite oluşturmak için lojistik sağlayıcısı DACHSER, bir kez daha Asya ve Avrupa arasında charter seferler sunuyor. Ekim ayı ortasından itibaren, bu uçuşlar haftada bir Frankfurt-Shanghai-Frankfurt rotasında uçacak.

DACHSER, bu sonbaharda yine premium bir hizmetle charter seferlerini sürdürüyor.

Üretim kademeli olarak toparlanıyor ve hava taşımacılığına olan talep aydan aya artıyor, ancak azalan yolcu uçuş hacmi nedeniyle hala çok az kargo alanı var. Bu durumun ışığında, DACHSER Air & Sea Logistics ekibi, yılın dördüncü çeyreğinde hava taşımacılığı kapasitesi için yüksek talebin olduğu güçlü bir zirve sezon bekliyor.

DACHSER Head of Global Air Freight Timo Stroh, "Hava taşımacılığında en yoğun sezonun Asya'dan, özellikle Çin ve Hong Kong'dan gelen ürünlere odaklanacağını varsayıyoruz," diyor. "Özellikle endüstrinin gerçekten yeniden hız kazandığı Asya'da talebin Ekim ortasından Aralık ayına kadar zirve yapmasını bekliyoruz." İlgili pazar talebini karşılamak için DACHSER, bu sonbaharda yine Premium bir charter hizmeti sunuyor. Ekim ortasından itibaren, bir Boeing 747-400, Frankfurt ve Shanghai arasında haftada bir full charter olarak uçacak. DACHSER, Frankfurt İthalat Geçidi aracılığıyla Avrupa çapında yüklerin dağıtımını gerçekleştirecek.

Mevcut piyasa koşullarında premium hizmet

DACHSER Air & Sea Logistics bu projeyi üçüncü kez yürütüyor. Belirlenmiş nakliye süreleri, verilen hizmeti güvenilir kılar ve müşterilerin ileriye dönük plan yapmasını sağlar. DACHSER, karayolu, hava ve deniz lojistik ağlarını birleştirerek, Avrupa'daki değişen rota durumlarına hızlı bir şekilde yanıt verebilir ve teslimat süreçlerini hızlandırabilir. Stroh, "Bu küresel ağ özelliği sayesinde, 'yeni normalin' zorluklarına iyi hazırlandık ve müşterilerimize mevcut piyasa koşullarında sağlam ve güvenilir bir kapasite çözümü sunabiliyoruz," diyor.

İletişim Dilsat Demirceken