Yeni DACHSER dergisi burada!

Lojistik, genellikle küresel ekonominin durumunu değerlendirmek için bir ölçüt görevi görür. Bunun nedeni ise uluslararası yük akışının küresel ticari ilişkilerdeki değişikliklerin erken bir göstergesi olmasıdır. Aynı zamanda, mevcut jeopolitik dönüşümler tedarik zincirlerini tamamen yeniden şekillendirebilir. DACHSER dergisinin yeni sayısında öne çıkan konulardan birisi de bu.

DACHSER Baskı 04/22

Bu sayının kapak yazısında, "değişen zamanlar" başlığı adı altında lojistik çerçevesini değiştiren altı tez öneriyoruz. Ayrıca tedarik zincirlerinin değişim zamanlarında nasıl sağlam hale getirilebileceğini de açıklıyoruz. Ayrıntılar için 6. sayfaya geçebilirsiniz.

Şu anda meydana gelen tüm değişikliklerle birlikte, küreselleşmenin geri alınamayacağı açıktır. Sorunsuz çalışan verimli küresel tedarik zincirleri gelecekte de talep görmeye devam edecektir. DACHSER'in İsviçreli müşterisi WorldConnect ile işbirliği buna iyi bir örnektir. Seyahat adaptörleri Tayland'da üretilip, DACHSER ile Avrupa'ya gönderilmekte, Hamburg limanında depolanıp buradan satış noktalarına taşınmaktadır. Özellikle tedarik zincirleri hala çok kırılganken, mümkün olan en iyi taşıma sürelerini sağlamak için çeşitli lojistik disiplinler yakın işbirliği içinde çalışmalıdır. Hikayenin tamamı için sayfa 18’e geçebilirsiniz.

Kesintisiz süreç optimizasyonu, Ulm, Almanya yakınlarındaki Langenau'daki DACHSER şubesi hakkındaki raporumuzda da bir temadır. Bu tesis birkaç aydır çalışanlarımızı destekleyen aktif dış iskelet sistemi kullanmaktadır. Bu yenilikçi robotik yardımcılar bir sırt çantası gibi takılmakta ve çalışanlarımızı ağır yükleri kaldırma ve taşıma konusunda desteklemektedir. Lojistikte yeni olan bu teknolojinin günlük depo rutininde nasıl hafif bir devrime imkan sağladığını öğrenmek için sayfa 24’e geçebilirsiniz.

Daha fazlası için..

Yukarıda bahsi geçen tüm haberler ve daha birçok hikayeyi bu sayıda bulacaksınız.Kişisel kopyanızı şubenizden alabilir veya PDF dosyasını buradan indirebilirsiniz.DACHSER dergisinin yeni sayısını keyifle okumanızı dileriz.

Ayrıca DACHSER dergisinin önceki sayılarına yine websitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

DACHSER Magazine 04/22 English PDF (6,56 MB)
Dünya çapında DACHSER
Bize Ulaşın
İletişim Dilsat Demirceken