Rusya-Ukrayna ihtilafı hakkında DACHSER güncellemesi

DACHSER, Ukrayna'dan gelen haberleri büyük bir endişe ve üzüntü ile takip ediyor. Savaşın ülkedeki tüm insanlar ve son günlerde anavatanlarından kaçmak zorunda kalan herkese getirdiği acıdan derinden etkileniyoruz. Çatışmalar, karşılıklı yaptırımlar ve hava sahasının kapatılması, bölgedeki tedarik zincirleri ve yük tedariki üzerinde de büyük bir etkiye sahip.

DACHSER CEO'su Burkhard Eling'in Açıklaması

DACHSER, yüksek nakliye riskini engellemek ve yolda olan tüm sürücüleri korumak adına, Ukrayna'ya yapılan her türlü yük sevkiyatının kabulü ve yüklemesi için  tam bir durdurma kararını zorunlu olarak almıştır. Bununla birlikte, aile şirketi olan DACHSER için insani yardım sağlamaya devam etmek gerçekleştirilmesi gereken olağan bir süreç niteliğindedir. Ukrayna'daki insanlara ve komşu ülkelerdeki mültecilere yardım etmek için Avrupa çapında tanınan yardım kuruluşlarını ücretsiz nakliye ve depolama hizmetleriyle destekliyoruz.

Lojistik gereksinimler için alternatif çözümler

DACHSER, Rusya ve Beyaz Rusya bölgelerinden yapılan networke bağlı tüm taşımaları askıya aldı. Bu durum, karayolu taşımacılığının yanı sıra hava ve deniz taşımacılığı için de geçerlidir. Avrupa ile Asya arasında Rusya ve Beyaz Rusya'dan geçen kıtalararası yapılan tüm yüklemeler, tren hizmetleri ve karayolu taşımacılığı da dahil tam bir durma söz konusudur.

Bu zorunlu önlemlerin müşterilerimizin tedarik zincirlerine ek yük getireceğinin farkındayız. Ancak, etkileri azaltmak, nakliye ve lojistik gereksinimler için birlikte alternatif çözümler bulmak adına elimizden gelenin en iyisini yapacağız. DACHSER şubelerindeki yerel temsilcileriniz çözüm için yardıma hazırdır.

İletişim Dilsat Demirceken