Çin'den güncelleme: Kapanma süresinin uzatılması

Vaka sayılarındaki artış nedeniyle Çin'de başlatılan COVID-19 kısıtlamaları artırıldı ve süre uzatıldı. Bu durumun DACHSER operasyonel faaliyetleri üzerinde etkisi vardır:

Genel bakış

  • Shanghai'da COVID-19 vakalarının sayısı artıyor. Orijinal plan, Pudong'da karantinanın 1 Nisan'da sona ermesini talep etmesine rağmen, mevcut durum 5 Nisan'a kadar uzatıldı. Pozitif vakaları olan topluluklara mensup sakinler 7 ila 14 gün daha karantinaya alınmalıdır.
  • Puxi'deki kapanma, Pudong'da alınan önlemlerin aynısını takiben planlandığı gibi 1 Nisan'da başladı. 11 Nisan'da sona ermesi bekleniyor.
  • Sokağa çıkma yasağı sırasında, yoğun COVID-19 testleri, toplu taşımanın askıya alınması, mağazaların kapatılması, üretim ve iş faaliyetlerinin durdurulması dahil olmak üzere önlemler alınmaya devam edilecek ve çalışanların yalnızca evden çalışmasına izin verilecektir.

Lojistik üzerindeki etkisi

  • Teslim alma ve teslimatların ciddi şekilde etkilenmesi Karayolu taşımacılığını daha da zorlu bir hale getirmektedir.
  • Hava taşımacılığı için DACHSER'in PVG'deki ithalat kapısı faaliyette ve uçuşlar havalimanına inmeye devam ediyor. DACHSER'in ihracat kapısı kapalı ve devir teslim 11 Nisan 2022'ye kadar askıya alınmıştır. Bu durum nedeniyle DACHSER, alternatif havaalanları üzerinden çözümler üretmek için çalışmaktadır. Kara taşımacılığında kısıtlamalar devam etmektedir.
  • DACHSER, deniz taşımacılığında şimdiye kadar, herhangi bir sistematik program değişikliği (liman atlama/ ihmal) yaşamamış ve Shanghai limanına çoğunlukla  planlandığı üzere hizmet vermektedir. DACHSER durumu çok yakından takip ediyor. 4 Nisan tarihinden itibaren, bu hafta ve önümüzdeki hafta Shanghai'dan yapılan tüm LCL sevkiyatları askıya alınmıştır. Halihazırda CFS'ye ulaşan LCL gönderileri işleme alınacaktır. FCL kara taşımacılığı hala mümkün, ancak giderek daha fazla sayıda komşu şehir Shanghai'dan gelen tırları yasaklamaktadır. Bu nedenle DACHSER, mümkün olduğunca çok sayıda gönderiyi farklı rotalar üzerinden Ningbo'ya yönlendirmek için harekete geçiyor.
  • Zhejiang eyaletinde bulunan tedarikçiler için, Ningbo dışına FCL hizmeti mevcuttur.
  • DACHSER, yerel politika nedeniyle Zhejiang eyaletinden gelen tırların reddedebileceği Jiangsu eyaletinde bulunan tedarikçilerden FCL gönderileri için Ningbo dışındaki gemilere ulaşmak adına Taicang limanından mavna servisi vermeye çalışıyor.
  • DACHSER, diğer illerde bulunan tedarikçiler için duruma göre mavna seçeneğinin mümkün olduğu her yerde çözümler sunmaya devam ediyor.
  • DACHSER'in şehir merkezi ve PVG Havaalanı ofisi de dahil olmak üzere Shanghai'daki konumları, Huaqiao deposu kapalıyken 21 Mart'tan bu yana evden çalışma politikası uyguluyor. Yerel temsilcinize olağan iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

DACHSER'deki yerel temsilciler, gönderiler ve olası alternatifler hakkında size bilgi vermekten memnuniyet duyacaktır.

İletişim Dilsat Demirceken