“Yüksek derecede istikrar ve güvenilirlik”

Somut tahminler şu an zorluk gösterse de, temkinli iyimserlik için nedenler var. CEO Burkhard Eling ile, 2021 yılı ve ilk trendler hakkında.

 

Burkhard Eling, CEO of DACHSER

DACHSER, 2020'den güçlü bir pozisyonda çıktı. Bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce, güney Avrupa'daki sıkı karantinalar nedeniyle sevkiyat sayıları düştüğünde, yıl genelinde bu olumlu sonucu tahmin etmemizin hiçbir yolu yoktu.

Bir yıl sonra, 2021'in ilk çeyreğinde ise iş durumu çok farklıydı: Avrupa grupaj ağındaki sevkiyat hacmi yükseldi. Hava taşımacılığında charter hizmetimiz ile müşterilerimize Asya, Avrupa ve ABD arasında kendi güvenilir taşıma kapasitemizi sunabiliyoruz. Bununla birlikte, COVID-19 pandemisinin küresel belirsizlikleri hala geçerlidir. Bu durum bu yıl içinde tahmin yapmayı zorlaştırıyor. Yine de 2021'in ikinci yarısında daha normal zamanlara dönme konusunda iyimseriz.

Tedarik zincirlerinin akıllı kombinasyonları

Tedarik zincirlerinin de bir dereceye kadar normale dönmesi gerekiyor. Koronavirüs deneyimlerimize dayanarak, sağlık gibi bazı sektörlerde daha bölgesel yapılara doğru bir eğilim görüyoruz. Ancak, daha önce tahmin edildiği gibi küreselleşmeden bir uzaklaşma görmüyoruz. Bunun yerine, yüksek derecede istikrar ve güvenilirlik sunan bölgesel ve küresel tedarik zincirlerinin akıllı kombinasyonlarını oluşturmak için müşterilerimizle birlikte çalışıyoruz. Şu kadarı kesin: bu çabalar hepimizin 2021'den güçlü bir şekilde çıkmamızı sağlayacak.

Dünya çapında DACHSER
Bize Ulaşın
İletişim Dilsat Demirceken