''Tedarik zincirleri büyük zorluklarla karşı karşıya''

50. doğum gününde, kargo alanı yetersizliği sebebiyle swap body her zamankinden daha fazla talep görüyor. Bu durum sadece Avrupa’da değil, özellikle kıtalararası ticaret için de geçerlidir.

Burkhard Eling, DACHSER CEO

Bu yıl, gerçek bir DACHSER buluşu olan swap body’nin 50. doğum gününü kutluyoruz. Bu, o dönemin tüm lojistik endüstrisini değiştiren bir yenilikti.

Bugüne kadar, verimlilik söz konusu olduğunda standart konteynerimiz olarak hala bir kıyaslama kriteri durumundadır. Avrupa grupaj ağındaki sevkiyatların sayısı sürekli olarak yüksek bir seviyede devam ederken bile swap body talebi her zamankinden daha fazla rağbet görmekte ve yılın ikinci yarısında da durumun aynı şekilde sürmesi beklenmektedir.

Tüm oyuncuların ortak çabası

Bunun da ötesinde, ek zorluklarla karşı karşıyayız: Corona krizinde sürücü sıkıntısı daha da artmıştır. Ahşap fiyatlarındaki yükselme palet sıkıntısına neden olmaktadır. Deniz taşımacılığında, konteyner fiyatları keskin bir şekilde yükselmeye devam ediyor: Pandemi ile ilgili elleçleme sorunları, limanlarda ancak kademeli olarak çözülebilecek büyük birikmeler oluşturdu. Havayolu taşımacılığında ise kendi charter çözümlerimizle müşterilerimiz için güvenilir kapasite yaratma konusunda bu yıl da başarılı bir şekilde ilerliyoruz.

Yine de, lojistik geçmişte bir şeyi kanıtlamışsa, o da değişen piyasa koşullarına son derece esnek ve sağlam bir şekilde yanıt verebilmesidir. Bunu bu yıl bir kez daha yöneteceğiz, ancak bu, tedarik zincirindeki tüm oyuncuların ortak çabasını gerektirecektir.

Dünya çapında DACHSER
Bize Ulaşın
İletişim Dilsat Demirceken