Rotterdam ve Asya arasında yeni LCL hizmetleri

DACHSER'in hava ve deniz taşımacılığı bölümü hizmetlerini önemli ölçüde genişletiyor. Bu kapsamda Rotterdam limanı ile Asya'daki çeşitli limanlar arasında düzenli seferlerle yeni  LCL bağlantıları kuruluyor.

DACHSER, 2023 yılının sonundan bu yana Rotterdam ile Asya'daki çeşitli limanlar arasında haftalık LCL ithalat ve ihracat bağlantıları kuruyor. Fotoğraf: DACHSER

DACHSER, 2023 yılının sonundan bu yana Rotterdam'dan Shanghai, Nhava Sheva ve Dubai limanlarına (Körfez Ülkelerine dağıtım için bir merkez olarak) haftalık LCL ihracat rotaları ve Shanghai ve Shenzhen'den Rotterdam'a LCL ithalat rotaları kurmaktadır. Daha fazla LCL bağlantısı 2024 yılında eklenecektir. Bu LCL bağlantıları için DACHSER kendi konsolide konteynerlerini kullanmaktadır.

LCL, yükleriyle tam bir konteyneri doldurmayan müşteriler için çok avantajlıdır. Bu sayede müşteriler konteynerin hem alanını hem de maliyetini paylaşmış olurlar. DACHSER için bu çalışma Benelüks'te yeni bir oluşum değil, ancak bizler için yeni olan artık gönderilerin haftalık olarak belirli zamanlarda kendi lojistik tesisimizde yüklemesi ve boşaltması. Yükleme ve boşaltma işlemlerini kendi konteynerinde gerçekleştiren DACHSER, “co-loader” kullanmıyor ve bu şekilde her iki limanda da ara hizmet sağlayıcıları ortadan kaldırıyor. Bunların ortadan kaldırılmasıyla tüm lojistik zinciri DACHSER tarafından yönetilmektedir. İhracat sevkiyatı, DACHSER'in kendi ağı aracılığıyla Avrupa'daki göndericiden alınır ve daha sonra kamyonla DACHSER deposundaki bir Konteyner Yük İstasyonuna (CFS) taşınır. Burada, sevkiyat diğer müşterilerden gelen sevkiyatlarla birlikte bir konteynere istiflenir. Konteyner CFS'den diğer kıtaya gönderilir ve burada DACHSER'in Hava ve Deniz Lojistik ofisi ithalat işlemlerini ve nihai varış yerine teslimatı üstlenir. Yurtdışından Avrupa'ya gelen LCL sevkiyatları için, LCL konsolidasyon konteynerleri en yakın DACHSER şubesindeki bir CFS'ye getirilir. Yükler burada boşaltılır ve gümrük işlemleri tamamlandıktan sonra DACHSER ağı üzerinden nihai alıcıya teslim edilir.

DACHSER Hava ve Deniz Lojistiği Benelüks Genel Müdürü Wilco Versteegh, "Tedarik zincirinin tamamını yönettiğimiz için sevkiyatların nerede olduğunu ve ne zaman gönderileceğini her zaman biliyoruz, bu da bize lojistik süreci üzerinde söz sahibi yapıyor," diye açıklıyor. "Buna ek olarak, ara hizmet sağlayıcıların ortadan kaldırılması yüklerin kaynaktan pazara daha hızlı ulaşmasını sağlıyor. Bu da envanter maliyetlerini en aza indirmeye yardımcı olurken, tüketici memnuniyetini artırabilir."

Avrupa Limanı

DACHSER Rotterdam Lojistik Merkezi, kısmen Rotterdam limanına yakın konumu nedeniyle, lojistik sağlayıcının ağında çok önemli bir bağlantı görevi görmektedir. DACHSER Benelüks Genel Müdürü Aat van der Meer'in liderliğinde Air & Sea Logistics, Contract Logistics ve European Logistics (karayolu taşımacılığı) bölümlerinin aynı sanayi bölgesinde yer alması sayesinde iletişim hatları kısa sürerken, kararlar hızlı bir şekilde alınabiliyor. Bu avantajlar, şubeyi Avrupa'daki varış noktalarına günlük 90 karayolu grupaj seferi için ideal bir başlangıç noktası haline getiriyor.

Dünya çapında DACHSER
Bize Ulaşın
İletişim Dilsat Demirceken