Dachser CEO'su Burkhard Eling'in Ukrayna'daki askeri çatışmaya ilişkin açıklaması

Yüklerin güvenli ve serbest dolaşımı, toplumların tümünün olumlu ve özgür gelişimi için temel bir ön koşuldur. Dünden bugüne Dachser, bu ruh ile, uluslararası bir lojistik sağlayıcı olarak büyümüştür. Bu nedenle, Ukrayna'daki askeri çatışmanın tırmanmasından derin üzüntü duymaktayız. Bunun yanı sıra, çatışmanın Doğu Avrupa'daki tedarik zincirleri üzerinde önemli bir etki yaratacağını düşünüyoruz.

Birinci önceliğimiz, Dachser adına gönderi taşıyan tüm sürücülerin güvenliğidir. Bu nedenle, bugün Ukrayna'ya yapılan tüm gönderiler için acil bir eylem planı gerçekleştirdik ve yüklemeleri durdurma kararı aldık. Bu, BDT ülkelerine FTL ve LTL taşımalarında uzmanlaşmış Cargoplus hizmet segmentimizin tüm Avrupa nakliyeleri ve ayrıca ortağımız ACE tarafından Ukrayna'da European Logistics ağı ile gerçekleşen tüm taşımalar için geçerlidir. Strykow'dan (Polonya) Kiev'e düzenli trafik platformumuz durdurulacaktır. Halen yolda olan Ukrayna terminli araçlar, müşterilerle koordineli olarak geri döndürülmelidir. Depolarını da kapatan Ukraynalı ortağımızla yakın temas halindeyiz.

Hava taşımacılığında Ukrayna üzerindeki hava sahası geniş bir alanda kapatıldı. Kalkış ve inişler burada mümkün değil, bu nedenle alternatif havalimanlarında olası aksamalar yaşanabilir.

European Logistics ve Air & Sea Logistics ekiplerimiz, durumla ilgili gelişmeleri yakından takip ederek müşterilerimizle sürekli temas halindedir. Bu durum özellikle Rusya'ya karşı ilan edilen yaptırımlar sonucunda önümüzdeki günlerde doğabilecek yük dolaşımı kısıtlamaları için de geçerlidir.

Arka plan: Dachser'in Ukrayna ve Rusya'daki faaliyetleri

Dachser'in Ukrayna'da kendi ofisleri bulunmamaktadır, ancak bölgede ortağı ACE Logistics ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Estonyalı şirket aynı zamanda Dachser'in Baltık ülkeleri ve Finlandiya'daki ortak girişim ortağıdır. Cargoplus hizmet segmenti, ek olarak FTL yükü hizmetlerini yürütmektedir.

Dachser, Rusya'da 2008 yılından bu yana kendi ulusal şirketi tarafından temsil edilmekte, Road Logistics ve Air & Sea Logistics iş segmentlerinde hizmet vermektedir. Yedi lokasyonda yaklaşık 160 personel istihdam edilmektedir. 2020 yılında Dachser Rusya yaklaşık 17.000 sevkiyatı gerçekleştirmiş ve 21,6 milyon Euro gelir elde etmiştir.

Dünya çapında DACHSER
Bize Ulaşın
İletişim Dilsat Demirceken