Deniz Taşımacılığı: Ningbo  ve Tianjin limanlarında yaşanan aksaklıklar

Ningbo limanlarında yaşanan aksamalarla  ilgili sizlerle  güncel bilgileri paylaşmak istiyoruz. Son zamanlarda, Tianjin'de bir Covid salgını meydana geldi. Aşağıda size mevcut durumun kısa bir özetini sunuyoruz.

Ningbo

  • Ningbo'da yetkili makamlar acil durum seviyesini düşürdü. Buna bağlı olarak, Beilun ilçesinin salgının merkezi dışında geçici olarak kapatılması kaldırılıyor.
  • Şu anda, karayolu hizmeti veren şirketlerin bir çoğuna Beilun bölgesine giriş izni veriliyor. Genel olarak, FCL ve LCL operasyonlarımız, liman tıkanıklığı ve bazı gemi gecikmeleri haricinde çoğunlukla normale döndü.
  • Zhejiang eyaletindeki şehirlerde bildirilen izole Covid vakaları var, fakat bu durum bu bölgeden yapılan teslim alma ve teslimatlar dışında Ningbo'daki operasyonları etkilemiyor.

Tianjin

Hafta sonu boyunca, Tianjin'de birden fazla Covid vakası bildirildi ve bazı vakaların Omicron varyantları  ile eşleştiği açıklandı. Karşılaşılan durum için , şehirde yaşayan  tüm bireyleri kapsayan toplu bir PCR testi kampanyası düzenlendi.

  • Tianjin'deki sekiz deniz taşımacılığı terminalinden dördünün kapalı olduğu, yalnızca özel izinleri olan araçların girişine izin verildiği bildiriliyor.
  • Mevcut durumda, diğer bölgelere ve bölgelerden yük teslim alma ve teslimatlar pek olası görünmüyor.
  • Şehirde yaşayan tüm bireyler toplu PCR testi kampanyası tamamlanana ve sonuçlar çıkana kadar evde kalacağından, şehir içindeki teslim alma ve teslimatlar da durma noktasında.
  • Tianjin DACHSER şubesindeki çalışanlarımız test sonuçları negatife dönene kadar evden çalışmaya devam edecek.

Durumu izlemeye devam edecek ve sizleri gelişmelerden haberdar edeceğiz. Herhangi bir sorunuz olması durumunda, lütfen yerel DACHSER temsilcinizle iletişime geçiniz.

İletişim Dilsat Demirceken