DACHSER'in Memmingen'deki yeni yüksek raflı deposunun açılış töreni

Bu son teknoloji ürünü depo tamamen otomatik ve iklim dostu

DACHSER'in Memmingen'deki yeni yüksek raflı deposunun açılış töreni
DACHSER'in Memmingen'deki yeni yüksek raflı deposunun açılış töreni

DACHSER, Memmingen'deki yeni yüksek raflı deposunun açılışını yaklaşık 100 konukla birlikte kutladı. Yeni tesis geçtiğimiz aylarda kademeli olarak faaliyete geçmişti. DACHSER, politikacılar, yöneticiler ve bir çok  sektör temsilcisini A7 otoyolu yakınındaki Gewerbegebiet Nord sanayi parkında yeni tesisi görmeye davet etti. Lojistik sağlayıcısı bu tam otomatik depoya yaklaşık 30 milyon Euro yatırım yaptı.

DACHSER için Memmingen'deki yüksek raflı deposu, son birkaç yılın en önemli yeni tesis projelerinden biridir. Burkhard Eling, DACHSER CEO

Yeni lojistik tesisinin inşaatına 2021 baharında başlandı. Tesis, 2.700 m² taban alanına sahip bir ön bina ve 7.500 m² lojistik alan sağlayan bitişik bir yüksek raflı depodan oluşmaktadır. 32 metre yüksekliğindeki depolama tesisi sadece küçük bir alanı kaplamakta ancak 52.000 palet soğutulmamış gıda ve gıda ambalajı için alan sağlamaktadır. Ayrıca manuel toplama ve son işlem operasyonları için 2.300 m²'lik zemin alanına sahip bir asma katı bulunmaktadır.

DACHSER'in Allgäu lojistik merkezi, şirketin dünya çapındaki en büyük operasyonel lokasyonu. Yeni lojistik tesisinin faaliyete geçmesiyle birlikte aile şirketi Memmingen'de toplam 200.000'den fazla palet alanı sunuyor.

DACHSER'in Memmingen'deki Allgäu lojistik merkezinin Genel Müdürü Thomas Henkel, "Yeni depo, bölgedeki artan müşteri talebine ayak uydurmak için en yüksek performansı sunacak şekilde tasarlandı" diyor. "Merkezi inşa ederken otomasyon ve sürdürülebilirlik ana odak noktamız oldu." Örneğin paletlerin depolanması ve geri alınması tamamen otomatiktir. Saatte 400 palet veya günde 5.000 palet kadar gelen ve giden mal 22 yükleme ve boşaltma kapısı aracılığıyla işlenebiliyor. Bu, otomatik boşaltma sistemleri, otomatik paletleme istasyonu ve yüksek raflı depoda sekiz adet ray kılavuzlu raf operatörü gibi özellikler sayesinde mümkün olmaktadır.

"DACHSER için Memmingen'deki yüksek raflı deposu, son birkaç yılın en önemli yeni tesis projelerinden biridir. Networkümüzün ve çalışanlarımızın birikmiş uzmanlığına dayanan servisimiz, en son otomasyon teknolojisi ve en yeni sürdürülebilirlik konseptlerini bir araya getiriyor" diyor DACHSER CEO'su Burkhard Eling. "Bu yatırım sadece Memmingen lokasyonuna değil, aynı zamanda bir bütün olarak DACHSER şirketine de fayda sağlıyor."

Temiz kaynaklardan elde edilen enerji

Sürdürülebilir operasyonlar için bir konsept CO2 tasarrufunu en üst düzeye çıkarır. Yüksek bölmeli depoyu çalıştırmak için gereken enerjinin çoğu, yaklaşık bir megawatt güç çıkışına sahip bir çatı fotovoltaik sistemi tarafından üretilmektedir. Ek elektriğe ihtiyaç duyulduğunda, DACHSER kamu şebekesinden yüzde 100 yenilenebilir hidroelektrik ve rüzgar enerjisi temin edecektir. Ayrıca depo, bölgesel bir termik santralin enerji tasarruflu bölgesel ısıtma sisteminden ısı çekmektedir.

Dünya çapında DACHSER
Bize Ulaşın
İletişim Dilsat Demirceken