DACHSER Life Science & Healthcare GDP sertifikası aldı

Lojistik sağlayıcı, Frankfurt, Madrid, Barselona ve Mumbai'deki tesislerinin yanı sıra Kempten'de bulunan Merkez Ofisinde de iyi dağıtım uygulamaları (GDP) denetimlerinden geçmiştir. Bağımsız bir enstitü, DACHSER'in ilaç sektöründe güvenli ve emniyetli taşıma zincirlerine ilişkin şartnamelere uygun taşıma sağladığını onayladı.

Yaşam bilimleri ve sağlık ürünleri taşıma, depolama ve elleçleme sırasında katı gerekliliklere tabidir.

İyi Dağıtım Uygulamaları (GDP) sertifikası ile DACHSER'in yaşam bilimleri ve sağlık lojistiği alanındaki performansının yanı sıra katı kalite kriterlerine uygunluğu da bir dış otorite tarafından onaylanmış oldu. Lojistik sağlayıcı, sertifikayı küresel kalite yönetim sistemi, Almanya, İspanya ve Hindistan'daki stratejik konumları için alıyor. Bu sertifika, DACHSER'in Life Science & Healthcare networkündeki sevkiyatların AB düzenlemelerine uygun olarak gerçekleştirildiğini doğruluyor.

Yaşam bilimleri ve sağlık hizmetleri ürünleri taşıma, depolama ve elleçleme katı prosedürlere tabidir. Uyulması gereken kapsamlı düzenlemelerin yanı sıra müşteri ihtiyaçları, yasal süreçlerin yürütülmesi ve ürün spesifikasyonlarının karşılanması gerekir. İlaçlar, aşılar ve diğer farmasötik ürünler genellikle GDP uyumluluğu gerektiren sıcaklık ve zamana duyarlı gönderilerdir. Kabul görmüş bir endüstri standardı olan GDP uyumlu sertifikasyonu, bu ürünlerin güvenli bir şekilde elleçlendiğini ve uygun şekilde taşındığını kanıtlar. DACHSER Head of Global Air Freight - Timo Stroh, "Bu sertifika, küresel DACHSER Life Science & Healthcare networkümüz için bir kalite işaretidir" diyor. "Bu şekilde, yaşam bilimleri ve sağlık sektöründeki müşterilerimiz için güvenli, emniyetli tedarik zincirleri sağlayarak üzerimize düşeni yapıyoruz." diye ekliyor.

Katı gereksinimler

Sertifikasyon süreci, bağımsız bir kuruluşça gerçekleştirilen çeşitli denetimlerden oluşur. Bu denetimler standart taşıma prosedürleri, sıcaklık kontrollü yaşam bilimleri ve sağlık hizmetleri sevkiyatları, harici & dahili eğitim ve risk yönetimi gibi kalite unsurlarını değerlendirir.

 "Mumbai, Madrid, Barselona ve Frankfurt'taki GDP uyumluluk sertifikası, DACHSER'de yaşam bilimleri ve sağlık ürünlerinin elleçlenmesi ve taşınmasında yer alan tüm stratejik konumlar için sertifikasyon sürecinin başlangıcına işaret ediyor. DACHSER Department Head Life Science and Healthcare - Netka Hohlfeld ‘’Bu hassas ürünlerin bütünlüğünü hastaya kadar tüm taşıma zinciri boyunca korumak için kalite odaklı bir strateji izliyoruz," diyor.

 DACHSER, GDP uyumluluk sertifikasına ek olarak Frankfurt, Atlanta (ABD), Mumbai ve Haydarabad (Hindistan) ve Shangai'deki (Çin) tesisleri için IATA CEIV Pharma sertifikasına da sahiptir.

Dünya çapında DACHSER
Bize Ulaşın
İletişim Dilsat Demirceken