Yeni DACHSER dergisi burada!

Ekonomi, lojistik ve dünyanın dört bir yanındaki insanlar olarak– nereden bakarsak bakalım, hepimiz hala çok belirsiz zamanlarda yolumuzu bulmaya çalışıyoruz. Hong Kong'un uluslararası ticaret merkezindeki büyük salgının son zamanlarda açıkça ortaya koyduğu gibi, henüz koronavirüsü etkisiz hale getiremedik. Bunun yanı sıra, dünya Avrupa'nın kalbinde neler olup bittiğine inanamayarak durumu takip ediyor. Ukrayna'daki korkunç savaş, çok sayıda insanın evlerini terk etmesine neden oluyor.

DACHSER Baskı 01/22

Bu gelişmeler, aynı zamanda küresel tedarik zincirleri üzerinde muazzam bir etkiyle ciddi zorluk ve belirsizliği de beraberinde getiriyor. Geleceği, hatta sadece önümüzdeki birkaç haftayı tahmin etmek her zamankinden daha zor hale geldi. Yük akışları hala çok sayıda organizasyonel sorunla karşı karşıya. Ancak bu süreçte karşımıza çıkabilecek olası sayısız sorun için bulunabilinecek yaratıcı çözümler de bir o kadar çok - ki bu DACHSER'in özellikle iyi olduğu bir konu.

DACHSER lojistikteki ana gelişim hatlarını ele almaya ve şekillendirmeye kendini adamıştır. DACHSER dergisinin son sayısında büyük resme bakıyoruz. Beş somut konuyu kullanan kapak hikayemiz, lojistik için önümüzde uzanan uzun soluklu yolda kilometre taşlarını ve bunlara nasıl ulaşacağımızı açıklıyor. Sürdürülebilirlik, dijitalleşme, güvenilirlik ve çeviklik temel parolalar olsa da, en önemli rolü insanların oynayacağı çok açık. Lojistik bir insan işi ve çalışanlarımız her zaman yaptığımız işin temel taşıdır ve öyle kalacaktır. Daha fazlasını okumak için sizi 6. sayfaya bekleriz.

Road Logistics Operasyon Direktörü Alexander Tonn da nitelikli ve motive bir ekibe sahip olmanın önemini vurguluyor. Giderek kötüleşen sürücü bulunurluk durumu da dahil olmak üzere lojistiğin şu anda karşı karşıya olduğu zorlukları açıkladığı ve DACHSER'deki kariyerine geri dönüp baktığı röportajı okumak için 20. sayfaya geçebilirsiniz. Gelecek neslin dikkatini çekme ve uzun vadede çalışma konusunda nasıl başarılı olunacağını öğrenmek için 24. sayfada başlayan kariyer profili bölümünü okuyabilirsiniz. Sınırlı bir hareket kabiliyeti ile dünyaya gelen fakat  bu durumun hayata dair planlarını ertelemesine  asla izin vermeyen genç bir meslektaşımızı size tanıtıyoruz.

Daha fazlası için..

Yeni bir görümle karşınıza çıkan bu sayıda daha birçok hikayeyi bulacaksınız.Kişisel kopyanızı şubenizden alabilir ya da PDF dosyasını buradan indirebilirsiniz.

DACHSER dergisinin yeni sayısını keyifle okumanızı dileriz!

​​​​​​​DACHSER dergisinin önceki sayılarına da websitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz..

DACHSER magazine 01/22 PDF (10,80 MB)
Dünya çapında DACHSER
Bize Ulaşın
İletişim Dilsat Demirceken