Transit Ambargo: Paris ve Frankfurt'taki mevcut yükleme durumu

COVID-19 ile ilgili personel kısıtlamaları nedeniyle, Frankfurt'taki Lufthansa yükleme terminalinde aksaklıklar yaşanmaktadır. Şu anda Paris’teki Air France/KLM merkezinde de yaşanan benzer aksaklıklar nedeniyle aşağıda bildirilen önlemler alınmıştır:

26 Ocak 2022 Çarşamba günü Lufthansa Cargo, Frankfurt'ta transit ambargosu başlattı. Air France/KLM, Paris'teki merkezleri (CDG) için de aynı uygulamayı yapmak zorunda kaldı. Ayrıca Air France/KLM, Paris Charles de Gaulle'den Hong Kong'a olan tüm uçuşları 26 Mart 2022'ye kadar iptal etti.

  • BUP (Bulk Unitization Program), BXO (Acil Çözümler) ve VAL (değerli kargo) için FRA ve CDG'deki transit ambargolarından muafiyet sağlanacaktır.
  • Durumdan daha önce kabul edilmiş olan yükler mümkün olan en kısa sürede sevk edilecektir.
  • Henüz teslim alınmamış gönderiler maalesef artık kabul edilememektedir.

Bu nedenle DACHSER, bir sonraki duyuruya kadar Lufthansa ve Air France / KLM networkü için Frankfurt ve Paris üzerinden ilgili transit gönderilerin rezervasyon ve kargo planlamasını yapmayacaktır. Ayrıca Air France / KLM, artık nihai varış noktası Paris (CDG) olan serbest gönderi rezervasyonlarını kabul etmemektedir.

Transit gönderilerin bu süre içinde ya diğer havayolları ve yükleme ortakları aracılığıyla yeniden yönlendirilmesi ya da DACHSER'in entegre networkü sayesinde, tüm Avrupa'da nihai dağıtım yerlerine hızlı bir şekilde ulaşması için Frankfurt Airfreight Gateway'den DACHSER Road Logistics ağına sorunsuz bir şekilde bağlanmasıyla çözüme ulaşabilmektedir.

DACHSER Road Logistics ve DACHSER Air & Sea Logistics iş alanlarını birbirine bağlayarak, sadece entegre ve verimli tedarik zinciri yönetimi çözümleri sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda bu çok istisnai duruma anında yanıt vermektedir.

Lufthansa ve Air France / KLM'deki gelişmeler, Frankfurt, Paris ve diğer yerlerde operasyonel kullanımda daha fazla kısıtlamanın geçici olarak beklenebileceğini gösteriyor.

DACHSER'deki yerel temsilcilerimiz, gönderiler ve olası alternatifler hakkında sizleri bilgilendirmekten memnuniyet duyacaktır.

İletişim Dilsat Demirceken