Jochen Müller Dachser Aır & Sea Logıstıcs Operasyon Direktörü (COO) Oldu

23 Ocak 2018, Kempten. Jochen Müller 01 Ocak 2018 itibariyle Dachser' in Air & Sea Logistics iş alanında Operasyon Direktörü (COO) rolünü üstlendi. Kendisi geçtiğimiz yılın sonunda Dachser' de 39 yıllık hizmet ile emekli olan Thomas Reuter' in yerini aldı. Müller, COO olarak görevine hazırlanmak için 01 Ekim 2016 tarihinde Dachser' e katılmıştı.

Jochen-Mueller
Jochen-Mueller

Air & Sea Logistics Operasyon Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak Jochen Müller, Thomas Reuter in çalışmalarını devam ettirecektir. Temel görevleri arasında kıtalararası hava ve deniz taşımacılığı ağının genişletilmesi ve intermodel lojistikle müşteriler için ek değer yaratılması amacıyla bu ağın Avrupa karayolu ağı ile bağlantılandırılmasını kapsamaktadır.

Jochen Müller kendisini kurumsal yapılarımızın içine tam olarak yerleştirmiş olup, şuan iş süreçlerimiz ve uluslararası seviyede karşı karşıya olduğumuz zorluklar konusunda kapsamlı bir kavrayışa sahiptir.

DACHSER Genel Müdürü Bernhard Simon

Müller, 1964 yılında, Almanya'nın Worms şehrinde doğmuştur. 2011 yılında yönetim kuruluna katıldığı Schenker Deutschland AG bünyesinde Orta Avrupa hava taşımacılığı bölgesi ile satış (hava/deniz) ve küresel taşıma lojistiği, ticari fuarlar ve spor faaliyetlerinden sorumlu olmuştur. Bunun öncesinde Müller Schenker' in İngiliz iştirakinin Genel Müdürü (CEO) sıfatıyla kara, deniz ve hava taşımacılığı ile ticari fuar faaliyetlerinden sorumlu olmuştur. "Jochen Müller kendisini kurumsal yapılarımızın içine tam olarak yerleştirmiş olup, şuan iş süreçlerimiz ve uluslararası seviyede karşı karşıya olduğumuz zorluklar konusunda kapsamlı bir kavrayışa sahiptir," diyor Dachser Genel Müdürü Bernhard Simon.

Jochen Müller, Thomas Reuter'ı takip ediyor

1957 yılında doğan Thomas Reuter, Dachser' e 1978 katıldı ve 2006 yılı başında Yönetim Kurulu üyesi oldu. Lojistik hizmetleri sağlayıcısı biriminin uluslararası işlerini geliştirmesinde, küresel hava ve deniz taşımacılığı konumları ağının inşa edilmesinde önayak oldu. Bu gün Dachser Air & Sea Logistics birimi kendisine ait 172 konuma ve 4000'den fazla çalışana sahip olup, bu birim 2016 yılında 1,5 milyar Euro satış gerçekleştirmiştir. Reuter danışman sıfatı ile şirkete hizmet etmeye devam etmeyi planlamakla birlikte, dikkatini Dachser' in gündelik faaliyetleri dışındaki konulara odaklayacaktır. Bunların dışında, WACO (Dünya Hava Kargocuları Birliği) yönetim kurulundaki sandalyesini koruyacak ve Dachser' in ortak girişimleri olan Jet-Speed GmbH ve NNR + Dachser GmbH kapsamında Dachser menfaatlerini temsil etmeye devam edecektir.

Dachser hakkında daha detaylı bilgi için www.dachser.com adresini ziyaret ediniz.

Dünya çapında DACHSER
Bize Ulaşın