Transit Ambargo: Lufthansa Cargo’nun Frankfurt’taki yükleme durumu

Şu anda, DACHSER'in Frankfurt'taki havayolu ortağı Lufthansa Cargo, COVID-19 ile ilgili personel kısıtlamaları nedeniyle operasyonel aksaklıklarla karşı karşıya. Bu nedenle aşağıdaki önlemler alınmıştır:

26 Ocak 2022 Çarşamba gününden itibaren Frankfurt'taki Lufthansa Cargo'da Kuzey Amerika ve Avrupa'dan yapılacak gönderiler için transit ambargo uygulanacaktır.

  • BUP (Built Unitization Program), BXO (Acil Çözümler) ve VAL (değerli kargo) için transit ambargo muafiyeti yapılacaktır.
  • Lufthansa tarafından halihazırda kabul edilmiş olan yükler mümkün olan en kısa sürede sevk edilecektir.
  • Henüz Lufthansa tarafınca teslim alınmamış gönderiler maalesef artık kabul edilememektedir.

Bu nedenle DACHSER, bir sonraki duyuruya kadar Lufthansa ağı için Frankfurt üzerinden ilgili transit gönderilerin rezervasyon ve kargo planlamasını yapamamaktadır.

Frankfurt varış noktasına yönelik sevkiyatlar halen planlanmakta ve Lufthansa ile rezerve edilebilmektedir.

Transit gönderilerin bu süre içinde ya diğer havayolları ve yükleme ortakları aracılığıyla yeniden yönlendirilmesi ya da DACHSER'in entegre netwörkü sayesinde, tüm Avrupa'da nihai dağıtım yerlerine hızlı bir şekilde ulaşması için Frankfurt Airfreight Gateway'den DACHSER Road Logistics ağına sorunsuz bir şekilde bağlanmasıyla çözüme ulaşabilmektedir.

DACHSER Road Logistics ve DACHSER Air & Sea Logistics iş alanlarını birbirine bağlayarak, sadece entegre ve verimli tedarik zinciri yönetimi çözümleri sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda bu çok istisnai duruma anında yanıt vermektedir.

Lufthansa'daki gelişme, Frankfurt ve diğer lokasyonlarda operasyonel kullanımda daha fazla kısıtlamanın geçici olarak beklenebileceğini gösteriyor.

DACHSER'deki yerel temsilcilerimiz, gönderiler ve olası alternatifler hakkında sizleri bilgilendirmekten memnuniyet duyacaktır.

 

 

İletişim Dilsat Demirceken