Süveyş Kanalı'ndaki mevcut durum

Medyada belirtildiği üzere, "MS Ever Given" konteyner gemisi, Süveyş Kanalı'ndan çıktı.

"Ever Given" yeniden denize açıldı. Kazadan altı gün sonra Süveyş Kanalı tekrar aktif hale gelmiştir. Bununla birlikte, yaklaşık 400 geminin etkilendiği trafik sıkışıklığının giderilmesinin günler hatta haftalar alması bekleniyor. Kanal operatörü SCA bugün, küresel deniz taşımacılığı için çok önemli olan trafiğin deniz yolunda yeniden başlayacağını söyledi.

Ever Given’a en yakın durumda olan ilk gemiler artık Süveyş Kanalı'ndan geçebiliyor, ancak Süveyş'te yaşanan aksaklık nedeniyle gemi, tanker vb. taşıma araçlarının bölgede yığılımı da mevcut. Kanalın 6-8 gün sonra eski serbestlikte geçiş sağlayabilmesi bekleniyor.

Bundan birkaç gün önce, nakliye hatları gemilerinden bazılarını Güney Afrika Ümit Burnu çevresinde yeniden yönlendirmeye başladı, bu da yaklaşık 3500 ila 3800 ekstra deniz mili sapma anlamına geliyor ve 10 ila 12 güne kadar varış gecikmelerine neden olabiliyor.

Mevcut durum hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Sorularınız olması durumunda, lütfen DACHSER şubesindeki sorumlu irtibat kişinizle iletişime geçiniz.

Dünya çapında DACHSER
Bize Ulaşın
İletişim Dilsat Demirceken