Ningbo limanlarının güncel durumu ve olası sonuçları

Ningbo Meishan limanının kapatılmasıyla ilgili olarak, aşağıda mevcut durum ve olası sonuçlar hakkında size genel bir bilgilendirme sunmak istiyoruz.

Genel olarak Çin'deki ve özellikle Ningbo'daki en işlek limanlardan birinin kapatılması, deniz taşımacılığı piyasası ve dünya çapındaki tedarik zinciri üzerinde geniş kapsamlı sonuçlar doğuruyor. Yoğunluk ve ekipman sıkıntısı nedeniyle sevkiyat gecikmeleri ve gün geçtikçe artan birikmeler ile karşı karşıya kalmamız çok olası.

Ningbo limanlarında mevcut durum

  • Ningbo Meishan Limanı kapalıdır, terminaldeki tüm operasyonlar 11 Ağustos 2021'den bu yana askıya alınmıştır.
  • Ningbo'daki diğer tüm terminaller sınırlı bir kapasite ile çalışmaktadır. İhracat konteynerlerinin giriş kapısı, geminin ETA'sından 2 gün öncesine kadar sınırlandırılmıştır.
  • OCEAN anlaşmasına bağlı olan gemiler çoğunlukla Meishan Limanı'nı kullandığından durumdan özellikle etkilenmektedir. Bu nedenle taşıyıcılar, gemileri Ningbo'daki diğer terminallere yeniden yönlendirmeyi ve hatta önemli gecikmelere yol açabilecek limanı rotalarından çıkarmayı planladıklarını açıkladılar.
  • Diğer Ningbo terminalleri artık daha fazla geminin rotasını kendilerine çevirmesi nedeniyle baskı altında, bu alanlarda da yakın zamanda yoğunluktan kaynaklanan gecikmeler bekleniyor. 

Olası sonuçlar

  • Meishan Limanı'nın kapanması devam ederse, ekipman sıkıntısı daha kritik hale gelecek, bu birikmeler ve devrilmelere neden olacaktır.
  • Hizmet güvenilirliğinin zarar görmesi ve dolayısıyla kalitenin daha da düşmesi muhtemeldir. Olaydan önceki ortalama gecikme, yoğunluk nedeniyle zaten 7-10 gündür sürmekte ve bundan sonrası için durumun daha da kötüleşmesi beklenmektedir. Hizmet güvenilirliğini artırmak için, taşıyıcılar, daha fazla haddelenmiş rezervasyon / konteyner ile sonuçlanabilecek limanları pas geçebilir.
  • Genel olarak, Ningbo Meishan Limanı'nın kapatılması, halihazırda zorlanmış olan mevcut kapasiteleri daha da olumsuz yönde etkileyerek uluslararası konteyner taşımacılığında daha fazla kesintiye neden olacaktır.

Taşıyıcılar ve hizmet sağlayıcılarla her gün yakın temas halindeyiz. Tedarik zincirinizi en verimli hale getirmek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Bireysel tavsiyeler ve yükleriniz için en iyi lojistik çözümü uygulayabilmemiz adına lütfen yerel DACHSER temsilcinizle iletişime geçiniz.

Dünya çapında DACHSER
Bize Ulaşın
İletişim Dilsat Demirceken