DACHSER Air & Sea Logistics Güney Avrupa'da yönetim değişikliği - Javier Villahermosa, Federico Camañez'den yönetimi devraldı

Lojistik sektöründe 44 yılı aşkın, uzun ve başarılı bir kariyerin ardından, Federico Camañez, 31 Mart 2022 itibariyle DACHSER'deki Güney Avrupa Genel Müdürü olarak çalıştığı görevinden ayrılarak kariyerini kişisel olarak tamamlamaya karar verdi. Dachser'in İberya Cargoplus bölümünü yöneten Javier Villahermosa,  son 8 yılda Dachser'in Güney Avrupa bölgesinde İspanya, Portekiz ve Türkiye'den oluşan üç ülke kuruluşunun Air & Sea Logistics iş biriminin sorumluluğunu üstlenecek.

Javier Villahermosa

Camañez denizcilik dünyasında başlayan kariyerine 1977 yılında Transbull Valencia, S.A.'ya katılarak start vermiştir. 8 yıl boyunca farklı görevler üstlendikten sonra, Transunion'a operasyon ve müşteri hizmetlerinden sorumlu olarak katılmış, Taşımacılık alanında çalışma kararı almıştır. Ülke Müdürü olarak yoğun bir şekilde katkıda bulunduğu ve dünyanın her yerinde farklı ofisler açarak gerçekleştirdiği uluslararası açılım neticesinde 1999 yılında Grubun Uluslararası Genel Müdürü olarak atanmıştır.

2013 yılında Transunion, S.A.'nın Dachser tarafından satın alınmasının ardından, Dachser'in Air & Sea Logistics iş alanı için Güney Avrupa Bölgesi (İberya ve Türkiye) Genel Müdürü olarak atanmıştır.

Bu süre zarfında, DACHSER'i Güney Avrupa'da temsil eden, hem müşterilere hem de şirketin dünya çapındaki ağına yüksek düzeyde kalite ve hizmet sunan istikrarlı ve başarılı bir ekip kurmayı başarmıştır.

Başarılı çalışma hayatı ve karizması, kariyeri boyunca büyük işlere imza atmasını, sektörde değerli ve tanınan bir kişi olmasını sağlamıştır, bu nedenle Dachser kendisine, çalıştığı dönem boyunca göstermiş olduğu adanmışlık ve görev sorumluluğu için minnettarlığını bir kez daha ifade ederken, hayatında yeni bir dönem olan emekliliği için sağlık ve rahatlık diler.

DACHSER Air & Sea Logistics Güney Avrupa Yeni Genel Müdürü

ASL Güney Avrupa Direktörü olan Bay Villahermosa, İspanya ve Portekiz'deki ASL ülke organizasyonlarına liderlik edecek. DACHSER ASL Türkiye Genel Müdürü, Sayın Gökçen Atalayer görevine devam edecek olup, Sayın Villahermosa'ya rapor vermeyi sürdürecektir.

İspanya ve Almanya'da Dış Ticaret ve İşletme Yönetimi eğitimini ve ayrıca İsviçre ve Almanya'da İşletme, Yönetim ve Liderlik alanında birkaç Yüksek Lisans programını tamamladıktan sonra Javier, 1997'de İsviçreli çokuluslu Danzas'a katılmış ve ardından DHL'de görev almıştır. 15 yıl boyunca DHL Freight Güney Avrupa COO' su olarak farklı Operasyonel, Geliştirme ve Yönetim ekiplerine liderlik etmiş, 2014 yılında Dachser'e katılmış ve ardından Dachser Iberia'nın FTL İş alanı ve büyük müşteri hesapları için Maghreb ile ilgilenen Cargoplus Genel Müdürü olarak atanmıştır.

Yönetim pozisyonlarındaki engin deneyimi, lojistik sektörü hakkındaki bilgisi,  insan ve ekip liderliği ve yönetimi vasıfları, Güney Avrupa'daki DACHSER Air & Sea Logistics'in yeni Genel Müdürü olarak atanmasının en büyük unsurlarıdır.

Ayrıca, Güney Avrupa pazarlarındaki deneyimi ve karmaşık çok uluslu ortamlardaki çalışmaları, bu yeni aşamada liderliği taşımasına yardımcı olacaktır.

İletişim Dilsat Demirceken