@ILO nasıl çalışır? Tanımlama, konumlandırma, ölçüm ve görselleştirme

ILO terminalinde yükler, giriş ve çıkışlarının yanı sıra kaldıkları süre boyunca tam otomatik olarak tanımlanır, konumlandırılır, ölçülür ve nakliye yönetim sistemine kaydedilir. Bu, manuel barkod taramasını ve yüklerin ek olarak etiketlenmesini ortadan kaldırır.

ILO: Tanımlama, yerelleştirme, ölçüm ve görselleştirme

Her bir paketin üstünde bulunan iki boyutlu kare kodlar tanımlayıcı görevi görmekte ve tavanda bulunan, tüm zemini görüntüleyen yüzlerce optik tarama ünitesiyle birlikte sistemin teknolojik temelini oluşturmaktadır.

 Sonuç olarak, genellikle bir futbol sahası büyüklüğünde olan transit terminallerinde herhangi bir paketin yerini gecikme olmaksızın bulunduğu metreye kadar tespit etmek mümkündür. Çalışanlar gönderilerin konumlarını ve yer konveyörlerinin pozisyonlarını gerçek zamanlı olarak görüntüleyebilmekte, bu bilgiler web sitelerinde, uygulamalarda veya mobil ekranlarda dahili taşıma talimatlarıyla birlikte görüntülenebilmektedir. Bu, depodaki şeffaflığı önemli ölçüde artırmakta, arama ve yükleme süreçlerini hızlandırmaktadır.

Elleçleme deposundaki süreçleri daha verimli hale getirmek

Yeni özelliklerden biri de yer konveyörleri ve paketlerin otomatik olarak birbirine bağlanmasıdır. ILO sistemi, bir yer konveyörü bir paleti aldığında bunu algılar ve her bir paketle ilgili bilgileri gerçek zamanlı olarak çalışan ekranlarına iletir. Bu, işlem süresini kısaltmanın yanı sıra transit terminal iş akışlarını daha verimli hale getirmeye yardımcı olur.
 
@ILO Digital Twins , aile şirketi olan lojistik şirketinin önümüzdeki yıllarda Avrupa'daki transit terminallerinde ve depolarında öncü teknolojiler ve süreç yönetiminde kullanmayı planladığı DACHSER Future Terminal araştırma ve geliştirme programının bir parçasıdır. DACHSER'in amacı, dijitalleşme ve sürdürülebilirliğin sunduğu zorlukları ve fırsatları karşılamak için kendi çözümlerini yenileyerek rekabet gücünü artırmaktır.

DACHSER Future Terminal - Grupaj Lojistiği için dijital bir ikiz PDF (0,10 MB)
Dünya çapında DACHSER
Bize Ulaşın
İletişim Dilsat Demirceken