Dachser Karlsruhe' de yeni bir antrepo açtı

Kimya endüstrisi ürünleri için 43.000 palet alanı

Kempten, 16 Haziran 2020 - Dachser, Almanya'nın Karlsruhe yakınlarındaki Malsch'ta 21.800 metrekarelik alana sahip yeni bir tehlikeli madde deposunu faaliyete geçirdi. Özel donanımlı tesis toplamda 43,000 palet alanıyla kimyasal ürünler, boyalar, kaplamalar ve yapıştırıcılar gibi tehlikeli maddeleri güvenle saklayabilir. Dachser bu yeni depo için 20 milyon avrodan fazla yatırım yaptı.


Dachser'in Malsch'ta yeni tehlikeli madde deposu.
Dachser'in Malsch'ta yeni tehlikeli madde deposu.

Kimya endüstrisi geliri açısından incelendiğinde Baden-Württemberg, Almanya’nın ilk beş eyaletinden biridir. Bu nedenle, kimyasal ürünlerin ve tehlikeli maddelerin sağlıklı bir şekilde depolanmasının yanı sıra güvenilir bir nakliye ortağı olarak hizmet verebilen lojistik şirketleri için de güçlü bir talep mevcuttur. Dachser’in Karlsruhe lojistik merkezi, küresel lojistik sağlayıcısının Avrupa ağındaki kimyasal ürünler için önemli bir lojistik merkezi haline gelmesinde müşterilerinin katkısı büyüktür. Konumun bir diğer avantajı ise Alman kimyasal ihracatının bir numaralı hedefi olan Fransa ile mükemmel bağlantılarıdır. Dachser Malsch Şube Müdürü Bernd Großmann “Kimya endüstrisinde sürekli artan talep, yeni tesisin inşasını mutlak bir zorunluluk haline getirdi” diye belirtmiştir.

Kimya endüstrisinde sürekli artan talep, yeni tesisin inşasını mutlak bir zorunluluk haline getirdi

Dachser Malsch Şube Müdürü Bernd Großmann

Yeni tehlikeli madde deposunun inşaat çalışmaları 2018 ilkbaharında başlamış olup Şubat 2019’da müşterilerimize belirli kapsamda hizmetler sağlanmıştır. Birkaç hafta öncesinde ise resmi lansmanla tüm çalışmalar tamamlandığı duyurulmuştur. Tehlikeli madde deposuna ait tüm nakliye, depolama ve lojistik hizmetleri şu an hali hazırda çalışıyor durumda ve günlük güzergahlar üzerinden Dachser’in sıkı sıkıya bağlı bulunduğu Avrupa ağıyla entegredir.

Kimya endüstrisi için uzmanlık

Yeni tehlikeli madde deposu 21.800 metrekarelik zemin üzerinde 43.000 palet barındırabilir. Güvenlik duvarlarıyla ayrılmış dokuz bölüme sahiptir. Her bölüm, hem tavan hem de raf içi yağmurlama ve otomatik bir yangın söndürme sistemine sahiptir. Basınçlı zeminler, ürün sızıntısı ve ateş suyunu korumak için özel olarak tasarlanmıştır. Bunun yanında atık su çıkışlarındaki bariyerler ise daha fazla yeraltı suyu koruması sağlamaktadır.

Dachser, tehlikeli maddelerin taşınması ve depolanması konusunda yüksek deneyime sahiptir ve DACHSER Chem-Logistics kimya endüstrisinin özel lojistik ihtiyaçlarına göre uyarlanmış en yüksek güvenlik standartlarını uygulayan küresel bir endüstri çözümü sunmaktadır. Şirketimizin merkezi bir tehlikeli madde yönetim ekibi ve 226 bölgesel tehlikeli madde güvenlik görevlisi bulunmaktadır.

İletişim Dilsat Demirceken