DACHSER ek hava taşımacılığı kapasitesi yaratıyor

Ukrayna'daki savaş, ambargolar ve hava sahasının kapatılması küresel hava taşımacılığı operasyonlarını etkiliyor. Küresel hava taşımacılığı kapasitesi yüzde 20 civarında azaldı. DACHSER Air & Sea Logistics, müşterilerine bu durum için ek kapasite sunuyor ve önümüzdeki üç hafta boyunca Frankfurt - Shanghai rotasında haftalık ek bir charter uçuşu gerçekleştiriyor.

Charter uçak, Avrupa ve Asya arasında haftada bir sefer yapacak ve uçuş başına yaklaşık 100 ton yük taşıyacak.

Charter uçak, Avrupa ve Asya arasında haftada bir sefer yapacak ve uçuş başına yaklaşık 100 ton yük taşıyacak. DACHSER  Head of Global Air Freight Timo Stroh, "Gelişmeleri son derece yakından izliyoruz, bu sayede Shanghai ile Frankfurt arasındaki rotada mevcut kapasite darboğazına çok hızlı yanıt verdik" diyor. "Bu ek teklifle müşterilerimize sıkıntılı zamanlarda dahi istikrarlı ve güvenilir bir hizmet sunuyoruz." diye ekliyor.

Hava trafiğindeki aksaklıklara müdahale

Frankfurt - Shanghai hattında şu anda hava taşımacılığı kapasitelerinde darboğazlar var. Timo Stroh, "Hong Kong ve Shanghai'daki ana hava kargo lokasyonlarımız ile Frankfurt'taki Avrupa network geçidimizde kapasite durumu sabit kalıyor" diyor. Bununla birlikte, Corona salgınları nedeniyle Hong Kong'da hala etkiler devam etmekte ve kapanmalar beklenmektedir.

AB'nin Rusya'ya karşı yaptırımları ve Ukrayna'daki ihtilaf nedeniyle askıya alınan uçuş programları ve uçuşa yasak bölgeler, şu anda transit sürelerin artmasına ve hava kargo kapasitesinde genel bir düşüşe yol açıyor. Artan petrol fiyatları durumu daha da kötüleştiriyor. Ancak, DACHSER hava taşımacılığı networküne bağlı düzenli charter trafiğinin yanı sıra Avrupa ve Asya arasındaki müşteri charter seferleri şu anda çoğunlukla planlandığı gibi gerçekleşebilir. Stroh, "Nakliye ve lojistik pazarındaki dinamik gelişmeler ve etkilere rağmen, hava taşımacılığı networkümüzün performansı istikrarlı ve dirençli olmaya devam ediyor" diyor.

İletişim Dilsat Demirceken