DACHSER eğitime olan bağlılığını sürdürüyor

Koronavirüs krizine rağmen Almanya'da yaklaşık 630 stajyer ve öğrenci DACHSER’ de işe başladı

2020 eğitim yılının başında Almanya genelinde 600 stajyer ve 25 öğrenci DACHSER' deki kariyerleri için ilk adımı attı. Lojistik sağlayıcısı, belirsiz zamanlarda bile net bir sinyal gönderiyor: DACHSER dayanıklı ve verimli ağının çalışmasını sağlayan çalışanlarına ve dolayısıyla küresel tedarik zincirlerine yatırım yapıyor.

Kempten'den 30 stayjer ve öğrencilerden bazıları
Kempten'den 30 stayjer ve öğrencilerden bazıları

Bu yıl gençler arasında nakliye ve lojistik hizmetlerindeki stajyerlik ve depo uzmanlığı eğitimleri özellikle popülerdir. Eğitimi uzun vadeli bir taahhüt olarak görüyoruz. DACHSER CEO'su Bernhard Simon, bu yüzden, bu zorlu zamanlarda bile, yeni nesil lojistik çalışanlarının niteliklerini belirlemeye ve destekleyerek yatırım yapmaya devam ediyoruz ”diyor.

Koronavirüs krizine rağmen hala stajyer ve öğrencileri işe alıyoruz çünkü en büyük önceliğimiz, motive olmuş ve yetenekli çalışanlardan oluşan güçlü bir ekibe sahip olmak.

Bernhard Simon, CEO DACHSER

DACHSER şu anda eğitimde olan ya da bir eğitim kursunu tamamlayan geleceğin yaklaşık 1.800 lojistik uzmanına sahiptir. Küresel bir oyuncu olarak aile şirketi, gelecek nesil çalışanları ile uluslararası lojistik sektöründe çalışmaya hazır ve onlara krizlere dirençli, geleceğe dönük bir sektörde kariyer olanakları sunmaktadır.

Profesyonel araç sürücülerini eğitme taahhüdü

Lojistik sağlayıcısının profesyonel araç sürücülerinin eğitim ve öğrenimi konusundaki kararlılığı da olumlu bir gelişme kaydetti: 18'i kadın olmak üzere geleceğin 99 sürücüsü şu anda DACHSER' de eğitimlerine başlıyor. Ayrıca 5'i kadın 47 sürücü eğitimlerini 2020 yazında tamamlamış ve 19 profesyonel sürücü ticari yük taşımacılığında kısmi yeterliliklerini (TQ1) tamamlamıştır.

DACHSER, geleneksel olarak bilgi paylaşımı ve desteği ile yüksek kaliteli eğitime büyük önem vermiştir. Simon, "Yeni nesli değerli ve motive olmuş çalışanlar olarak eğitmek ve ardından onları uzun vadede işe almak kurumsal kültürümüzün bir parçasıdır" diyor.

Dünya çapında DACHSER
Bize Ulaşın
İletişim Dilsat Demirceken