Çin’in 'Altın Hafta' tatilleri için hazırlanın

Çin, 1 Ekim' de Ulusal Gününü ve ardından bir hafta süren tatilini kutlayacak. 1-7 Ekim arasındaki ‘Altın Hafta’ boyunca birçok işletme kapanacak; fabrikalar ve üretim tesisleri faaliyetlerini durduracaktır. Bazı kurumlar ise resmi tatil günleri sonrası çalışmaya devam edebilir.Fabrikalar tatil başlamadan önce üretiminlerini hızlandırma eğiliminde olduklarından, tatil öncesi lojistik ve taşımacılık adına son derece yoğun bir dönemdir. Hava ve deniz yükü taşımacılığı açısından, yükleme alanları daralacak; kamyon taşımacılığı hizmetleri de büyük ölçüde talep görecektir.

Tedarik zincirinizi kesintisiz tutmak için önceden plan yapmanız çok önemlidir.

Deniz taşımacılığı üzerindeki etkisi

Deniz yükü taşıyıcılarının çoğu, yalnızca ‘Altın Hafta’ döneminde değil, tatiller öncesi ve sonrasında da hizmetlerini piyasa talebine göre ayarlamak için boş seferlere sahiptir.Bazı taşıyıcılar, 39. haftanın başlarında batıya giden boş seferleri kullanmaktadır. Genel olarak, 40 ve 41. haftalarda boş seferler mevcuttur; Deniz taşımacılığı tarifeleri 43. haftada kademeli olarak normale döner. Ek masraflardan kaçınmak ve güvenli alan sağlamak için en kısa sürede rezervasyonunuzu yapmanız önerilir. Lütfen rezervasyon için verilen son tarihleri dikkate alınız. Belirli rotalardaki güncellemeler için DACHSER temsilcinizle temasa geçebilir ve planınızı görüşebilirsiniz.

Hava taşımacılığı üzerindeki etkisi

Tatil döneminde, yerel şubelerdeki hava taşımacılığı işlemleri kapatılacak veya çok sınırlı insan gücü ile çalışacaktır.Hava ithalatı için, yalnızca önceden rezervasyonu yapılmış sevkiyatlar gerçekleştirilecektir, Gümrük işlemlerini tamamlamak için lütfen varış tarihini en geç 25 Eylül olarak belirleyiniz.Hava ihracatı açısından bakıldığında hava taşımacılığı alanları çok yoğun olacak ve tatil öncesi dönemde nakliye ekipmanları büyük talep görecektir. Yapacağınız yüklemeler ve süre bilgisi için lütfen yerel DACHSER temsilcinizle kontağa geçiniz.

DACHSER Çin Şubeleri çalışma programı

Çin' deki DACHSER şubeleri 1-7 Ekim tarihleri ​​arasında kapalı olacak ve 8 Ekim' de çalışmaya devam edecektir.

Acil gönderileriniz veya herhangi bir sorunuz hakkında görüşmek isterseniz, lütfen bizimle iletişime geçiniz.

İletişim Dilsat Demirceken