Shanghai'da sokağa çıkma yasağı: operasyonel faaliyetler üzerindeki etkisi

Çin'deki COVID-19 kısıtlamalarının, yurt içi taşımacılık sektörünün yanı sıra uluslararası hava ve deniz taşımacılığı trafiği üzerinde bir etkisi var.

Genel bakış

  • Shanghai'da artan COVID-19 vaka sayısı nedeniyle, pandeminin yayılmasını kontrol altına almak için şehir 28 Mart 2022 Pazartesi günü saat 05:00'ten itibaren kapanacaktır.
  • Kapanma iki aşamada gerçekleştirilecek: 28 Mart'tan 1 Nisan'a kadar, Shanghai'ın doğu yakası Pudong'a kısıtlamalar uygulanacak ve 1 Nisan'dan 5 Nisan'a kadar aynı kısıtlamalar Batı yakası Puxi için geçerli olacaktır.
  • Karantina süresi boyunca, yoğun COVID-19 testleri, toplu taşımanın askıya alınması, mağazaların kapatılması, üretimin ve iş faaliyetlerinin durdurulması dahil olmak üzere önlemler alınacak ve çalışanların yalnızca evden çalışmasına izin verilecektir.

Lojistik üzerindeki etkisi

  • Hava ve deniz limanları açık ve çalışır durumdadır.
  • Karayolları, antrepo ve limanlara girerken 48 saatlik negatif test raporu sunmak zorunda olan nakliye ile ilgili personel başta olmak üzere, katı karantina düzenlemeleri nedeniyle insan gücü sıkıntısı tüm sektörlerde bir sorun olmaya devam etmektedir.
  • Hava taşımacılığı için, kapanma hem ithalat hem de ihracat için PVG ağ geçidini etkilemektedir. Import Gateway faaliyette ve uçuşlar havalimanına inmeye devam ediyor. PVG'den yapılan ihracat uçuşları kısıtlandı, ihracat Geçidi kapatıldı ve devir askıya alındı. DACHSER, alternatif havalimanları aracılığıyla yeni uçuş programları planlamak için çalışıyor. Kısıtlamaların 7-14 gün sürmesi bekleniyor. Kara taşımacılığında da kısıtlamalar mevcut.
  • Deniz taşımacılığı için DACHSER, gemi gecikmeleri veya iptalleri ile ilgili herhangi bir taşıyıcı duyurusu almamıştır. Pudong bölgesi içinde CFS'ye ulaşan kargo etkilenmez, ancak olası gemi değişiklikleri veya konsolidasyon için yetersiz kargo nedeniyle sevkiyatlar gecikebilir. FCL kamyonlarının, 48 saatlik negatif test raporu ve elektronik Ekipman Değişim Makbuzu (EIR) ile Pudong'a ve liman bölgesine girmesine izin verilmektedir. LTL kamyon taşımacılığı için henüz herhangi bir etki görülmemiştir.
  • Shanghai ve komşu şehirler arasındaki karayolu taşımacılığı, 48 saatlik negatif test raporu sunabilen sürücülerle sınırlıdır. Teslim alma ve teslimatlarda olası gecikmeler beklenmektedir.
  • Gümrük işlemleri şu anda herhangi bir kesinti olmaksızın normal olarak rapor edilmektedir.
  • DACHSER'in Shanghai'daki şehir merkezi ve PVG Havaalanı ofisi de dahil olmak üzere konumları, 21 Mart'tan bu yana evden çalışma politikası uygularken, Huaqiao Deposu açık ancak yükleme ve teslim alma işlemleri kısıtlıdır. Yerel temsilcinize olağan iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

DACHSER'deki yerel temsilciler, gönderiler ve olası alternatifler hakkında size bilgi vermekten memnuniyet duyacaktır.

 

Dünya çapında DACHSER
Bize Ulaşın
İletişim Dilsat Demirceken