Lojistikte mega trendler

Lojistik sağlayıcılar kendilerini nasıl bir geleceğe hazırlamalıdır? Hangi trend ve gelişmeler yarının sektörünü yine ve yeniden şekillendirecek? Ve DACHSER tüm bu konuları nasıl ele alıyor ?Geleceğin lojistik pazarına uzanan yolda belirlediğimiz beş kilometre taşı için bilgileri paylaşıyoruz.

Lojistik her zaman bir plana sahip olmak demektir.

DACHSER dergisinin 01/22 sayısının kapak hikayesinde geleceğin lojistik pazarına giden yolda beş kilometre taşını açıklıyoruz.

Çözüm

Lojistik, gelecek zamanda bazı büyük ve karmaşık zorluklarla karşı karşıya kalacak. Lojistik sağlayıcılar olarak bizim işimiz, birçok eşzamanlı süreci tam karmaşıklığı içinde anlamak, çözümler geliştirirken her açıyı dikkate almak ve böylece yaklaşan değişiklikleri ve mega trendleri şekillendirmede aktif bir rol oynamaktır. Durumun yarattığı fırsatlar, risklerden çok daha ağır basmalı ve statükoyu bozmayı haklı çıkarmalıdır. Fransız bilim adamı Louis Pasteur (1822-1895), VUCA dünyasını düşünmekte zamanının çok ilerisindeydi ve bir keresinde "şans sadece hazırlıklı zihinlerden yanadır" şeklindeki oldukça yerinde bir gözlemde bulunmuştu.

Dünya çapında DACHSER
Bize Ulaşın
İletişim Dilsat Demirceken