geri
Haberler Basın Bültenleri

Dr.Tobias Burger, DACHSER'de Air & Sea Logistics COO'su oldu

Küresel pazarlarda büyümeye ve entegre grupaj taşımacılığına odaklanma

Yılın başından bu yana, Dr. Tobias Burger (46) Air & Sea Logistics'in yeni Operasyon Direktörü (COO) ve lojistik sağlayıcısı DACHSER'in Yönetim Kurulu üyesidir. Eski Air & Sea Logistics Müdür Yardımcısı olan Burger, DACHSER'de 20 yılı aşkın bir kariyerin ardından aktif profesyonel hayattan emekli olan ve son dört yılını hava ve deniz taşımacılığı işine liderlik ederek geçiren Edoardo Podestà'nın (61) yerini aldı.
Yılın başından bu yana, Dr. Tobias Burger (46) Air & Sea Logistics'in yeni Operasyon Direktörü (COO) ve lojistik sağlayıcısı DACHSER'in Yönetim Kurulu üyesidir.
Yılın başından bu yana, Dr. Tobias Burger (46) Air & Sea Logistics'in yeni Operasyon Direktörü (COO) ve lojistik sağlayıcısı DACHSER'in Yönetim Kurulu üyesidir.

DACHSER Denetim Kurulu Başkanı Bernhard Simon, "Air & Sea Logistics iş alanının en tepesinde gerçekleşen bu kapsamlı devir teslim çalışması, kıtalararası networkümüzün hedeflenen ve uzun vade odaklı çalışmaların daha da geliştirilmesini yansıtıyor" diye açıklıyor. "Edoardo Podestà, 2003 yılından bu yana Asya’da işlerimizi geliştirirken son dört yılda Air & Sea Logistics COO’su olarak şirketimizin büyümesine önemli katkılarda bulundu. Bundan sonrası için Dr. Tobias Burger ile Air & Sea Logistics organizasyonumuzun başında, şimdi ve gelecekte küresel lojistik pazarlarının karşılaşacağı olası karmaşık, zorlu durumlar için derin ve bütünsel bir anlayışa sahip olan deneyimli bir lojistik stratejistimiz var."

Air & Sea Logistics COO'su olarak Tobias Burger'in temel görevi, DACHSER'in küresel pazarlardaki büyümesini sağlamaktır. DACHSER CEO'su Burkhard Eling, "Gelecekte ön gördüğümüz büyüme için ana itici gücün Asya ve Amerika'daki işimiz olduğuna inanıyoruz" diyor. "Kıtalararası taşımacılığı verimli Avrupa karayolu taşımacılığı networkümüz ile birbirine bağlayarak, müşterilerimize dünya çapında grupaj hizmetler için kapsamlı bir çözüm sunmak istiyoruz. Kapsamlı kontrat lojistiği yeteneklerine sahip entegre bir network tarafından sunulan bu Küresel Grupaj teklifi, kesinlikle küresel bir varlığa sahip güçlü bir hava ve deniz taşımacılığı organizasyonu gerektiriyor."

Kapsamlı sözleşmeli lojistik yeteneklerine sahip entegre bir network tarafından sunulan bu Küresel Grupaj teklifi, kesinlikle küresel bir varlığa sahip güçlü bir hava ve deniz taşımacılığı organizasyonu gerektiriyor. DACHSER CEO, Burkhard Eling
İşletme alanında doktora derecesine sahip olan Burger, kariyerine Siemens Yönetim Danışmanlığı'nda strateji danışmanı olarak başladı. 2009 yılında DACHSER'e katılmıştır. Kontrol ve strateji geliştirme alanlarında çalıştıktan sonra Kurumsal Yönetim'den sorumlu oldu. O zamanlar, küresel hava ve deniz taşımacılığı networkünün stratejik gelişimini zaten denetliyordu. Burger, 2019 yılında Hava ve Deniz Lojistiği Müdür Yardımcısı olarak atandı ve Podestà'nın sağ kolu oldu. Bu süre zarfında, başlangıçta hava ve deniz taşımacılığı işinde küresel satış müdürü olarak görev yaptı. Burger, 2021 ve 2022 yıllarında Genel Müdür olarak ASL EMEA iş biriminin operasyonlarını büyük bir başarıyla yönetti.

Edoardo Podestà: DACHSER ASL için yirmi yıllık büyüme ve karlılık

Podestà, lojistik müdürü olarak başarılı kariyerini dizginleri Burger'e devrederek sonlandırıyor. Uzun yıllardır Hong Kong'da yaşayan bir İtalyan olan Podestà, DACHSER'e 2003 yılında bir ortak girişimin satın alınmasının ardından katıldı. Genel Müdür olarak, başlangıçta Büyük Çin'den sorumluydu; DACHSER'in Asya işi büyüdükçe, kısa süre sonra tüm Asya-Pasifik iş biriminin sorumluluğunu üstlendi. 2019'dan bu yana, Air & Sea Logistics COO'su olarak küresel hava ve deniz taşımacılığı işinin başındaydı. DACHSER COO'su Eling, Podesta için "Son derece değişken bir piyasa ortamı zemininde, büyüme ve karlılık için her zaman net bir rota çizmek adına deneyim, derinlik ve yaratıcılığını uyguladı" diyor.
Dünya çapında DACHSER
Bize Ulaşın
İletişim Dilsat Demirceken