DACHSER deprem için acil yardım desteği sağlıyor

DACHSER, Türkiye ve Suriye'deki acil afet yardımı için çocuklara yönelik ''terre des hommes'' adlı çocuk yardım kuruluşuna 50.000 Euro kurumsal bağışta bulundu.

DACHSER deprem için acil yardım desteği sağlıyor

Türkiye ve Suriye sınır bölgesindeki deprem ölçülemez acılara neden oldu. Kurtarma görevlileri ve hayatta kalanların tüm çabalarına rağmen, birçok insan öldü, evler yıkıldı ve bölge yaşanamaz duruma geldi.

DACHSER CEO'su Burkhard Eling "Birinci önceliğimiz, felaket bölgesinde aile, akraba ve arkadaşlarını kaybeden kişilerin acılarını paylaşmak ve ekonomik olarak akut yardım ihtiyaç zamanlarında destek sağlamak " diyor.

Bu nedenle DACHSER, terre des hommes'un acil afet yardım kuruluşuna 50.000 Euro bağışta bulundu. Terre des hommes’un Türkiye’deki ortak örgütü "Hayata destek derneği" ihtiyaç sahiplerine çadır, battaniye, kıyafet, gıda, temiz içme suyu ve ilaç sağlıyor. Buradaki odak noktalarından biri acilen ihtiyaç duyulan bebek mamasıdır. Battaniye, ısıtıcı, çocuk bezi ve ilaçlar yerel olarak dağıtılmaktadır. Çadırlar, geçiş sürecinde aileleri desteklemek üzere kurulmuş, bölgede felaketten kurtulanların iklimsel zorluklar ve soğuk hava koşullarından olumsuz etkilenmemesi adına çalışmalar başlatılmıştır. Öte yandan, toplu taşıma tamamen durma noktasına geldiği için aileler deprem bölgelerinden başka bölgelere sevk edilmektedir.

Deprem ölçülemez acılara neden oldu

DACHSER on yılı aşkın bir süredir Türkiye'de faaliyet göstermektedir. Air & Sea Logistics ve Road Logistics olarak iki ayrı iş koluna mensup toplam 83 çalışanın hiç biri bu elim felakette zarar görmemiş ve güvende olduğu bilgisi teyit edilmiştir. Bunun yanında elbette birçoğu felaket bölgesinde yaşayan aileleri, arkadaşları veya tanıdıklarının durumu için derin üzüntü duymakta ve süreçten etkilenmektedir. Bu üzüntü aynı zamanda kökleri Türkiye veya Suriye'de bulunan birçok DACHSER çalışanı için de geçerlidir.

Dünya çapında DACHSER
Bize Ulaşın
İletişim Dilsat Demirceken