DACHSER, charter faaliyetlerini uzun vadede genişletiyor

DACHSER Air & Sea Logistics, Hong Kong ve Avrupa arasındaki rotanın charter programını uzun vadeli bir sözleşme ile destekliyor. Bu, lojistik sağlayıcının müşterilerine Ocak 2022'den Mart 2024'e kadar güvenilir hava  taşımacılığı kapasitesi sunabilecek bir konumda olmasını sağlıyor.

DACHSER Air & Sea Logistics, Hong Kong ve Avrupa arasındaki rotanın charter programını uzun vadeli bir sözleşme ile destekliyor.

Gelecekte DACHSER, Hong Kong-Liège güzergahları arasında her iki yönden bir Boeing 747-400F işletecek. Sabitlenmiş gün ve saatlerde uçuşları gerçekleştirecek olan uçak, 100 metrik tona kadar yük taşıma kapasitesine sahip. DACHSER Head of Global Air Freight - Timo Stroh, “Hava taşımacılığına olan talep tüm zamanların en yüksek seviyesinde ilerliyor” diyor. “Hava taşımacılığı kapasitesi son derece yetersiz. Bu nedenle, kendi kapasitemiz ile güçlü bir networke güvenmeye, erken planlama yaparak, öngörülü ve uzun vadeli çalışmalarımıza devam edeceğiz.” diye ekliyor.

Alternatif rotalar sayesinde esneklik

DACHSER Air & Sea Logistics, sevkiyat darboğazlarını önlemek için Belçika'daki Liège gibi daha küçük havalimanlarında faaliyet göstermektedir. Bu konum, lojistik sağlayıcının kara taşımacılığı networküne güçlü bir şekilde bağlıdır. Bu sayede toplama ve teslimat süreçlerini hızla yönetebilmektedir. Stroh, "Entegre network uzmanlığımız, fabrikadan son müşteriye kadar tek bir kaynaktan eksiksiz bir çözüm sunabileceğimiz anlamına geliyor" diyor. "Özellikle zorlu zamanlarda, istikrarlı ve güvenilir piyasa operasyonlarının sağlanması, akıllı ve yaratıcı çözümler gerektirir." diye ekliyor.

DACHSER, özel kapasiteye sahip kendi hava taşımacılığı networkünü oluşturarak, büyük kapasite sıkıntısı döneminde Avrupa, Asya ve ABD arasındaki en önemli nakliye rotalarında müşterileri için güven ve istikrar yaratıyor. Yalnızca 2021'de lojistik sağlayıcısı, on iki düzenli sevk yeri ve 15 varış noktası içeren 175 charter uçuşu gerçekleştirdi. Stroh, "Müşterilerimize planlama şeffaflığı ve sabit geçiş süreleri aracılığıyla güvenilir hizmet sunarak pazar talebine yanıt veriyoruz" diyor.

İletişim Dilsat Demirceken