DACHSER Tunus ve Türkiye'yi doğrudan kendi grupaj ağına bağlıyor

Yılın başında DACHSER, Tunus ve Türkiye'ye yönelik grupaj taşımacılığı, tam kamyon yükü (FTL) ve kamyon yükünden daha az (LTL) için iki geçidi faaliyete geçirdi. Lojistik hizmet sağlayıcısı böylece hizmet portföyünü genişletiyor ve müşterilerine iki ülkeye ve bu ülkelerden daha hızlı ve daha verimli karayolu taşımacılığı sunuyor.

DACHSER, yılın başında Tunus ve Türkiye'ye yönelik grupaj taşımacılığı, komple kamyon yükü (FTL) ve kamyon yükü altı (LTL) taşımacılığı için iki ağ geçidini faaliyete geçirdi.

Tunus için Strasbourg ve Memmingen yakınlarındaki Ungerhausen geçitleri ve Türkiye için Ungerhausen geçidi aracılığıyla DACHSER, Avrupa'nın her yerinden grupaj taşımacılığını bir araya getirerek Tunus'un Rades ve Bennane şehirlerinin yanı sıra Türkiye'nin büyük sermayesi olan İstanbul ve İzmir'e haftada birkaç kez doğrudan sistem taşımacılığı sunabiliyor.

DACHSER Tunus'ta yaklaşık 15 yıldır, Türkiye'de ise yaklaşık dokuz yıldır kendi ulusal organizasyonuyla temsil edilmektedir. Türkiye, 2015 yılından bu yana North Central Europe (Kuzey Orta Avrupa) İş birimi aracılığıyla DACHSER'in Avrupa karayolu taşımacılığı ağına doğrudan bağlanmıştır. Strasbourg ve Ungerhausen'deki geçitler artık Tunus'u Avrupa pazarlarına daha da yakınlaştırıyor. Lojistik hizmet sağlayıcısı, DACHSER Cargoplus hizmet segmenti ile Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu arasında güvenilir ithalat ve ihracat bağlantıları oluşturuyor. Bir sonraki adım Kafkasya'ya doğru genişlemek.

DACHSER, 2023 yılının başında Fas'ı Strazburg geçidi üzerinden grupaj ağına bağlamıştı ve o zamandan beri Mağrip ülkesine günlük tarifeli kamyon hizmetleri sunuyor. Sabit ve senkronize transit süreleri, güvenilir ve verimli bir nakliye planlaması sağlıyor. Mağrip ve Türkiye'de uzun yıllara dayanan lojistik deneyimine sahip DACHSER ekipleri de verimli süreçler ve güvenli gümrükleme sağlamaktadır.

Avrupa'da ve ötesinde tek tip kalite standartları

Standartlaştırılmış süreçler ve sistemler sayesinde DACHSER, müşterilerinin gönderileri takip etmesini ve tüm lojistik süreçlerini yönetim kurulu genelinde ele almasını sağlar. DACHSER, Türkiye'de halihazırda şirketin kendi nakliye yönetim sistemi Domino ile çalışıyor ve bu sistem yakında Tunus'ta da kullanılmaya başlanacak. Tek tip süreç ve hizmet standartları yüksek teslimat kalitesi sağlıyor.

DACHSER Cargoplus Bölüm Başkanı Renata Gayer, "Cargoplus teklifimizi genişletebildiğimiz bunun yanı sıra  Fas'a ek olarak artık Avrupa'dan Tunus ve Türkiye'ye haftada birkaç kez tarifeli kamyon taşımacılığı sunabildiğimiz ve tabii ki tek tip servis ve yüksek hizmet kalite standartlarıyla bunu yapabileceğimiz için çok mutluyuz " diyor.

Dünya çapında DACHSER
Bize Ulaşın
İletişim Dilsat Demirceken