DACHSER, Çin'den İspanya'ya ilk direkt charter seferini düzenledi

DACHSER Air & Sea Logistics, Mayıs ayı sonunda Asya'dan İspanya'ya taşınacak tıbbi ekipmanlar için bir uçuş düzenledi. Bu uçuş, koronavirüs pandemisi döneminde Çin'den Madrid'e, charter faaliyetlerinin başlamasından bu yana ilk uçuş oldu.

DACHSER Air & Sea Logistics, tıbbi ürünleri Asya'dan Avrupa'ya taşımak için bir Airbus A340-600 yolcu uçağını kargo uçağına dönüştürdü.

DACHSER Air & Sea Logistics ekibi, tıbbi ürünleri Asya'dan Avrupa'ya taşımak için bir Airbus A340-600 yolcu uçağını kargo  uçağına dönüştürdü. Öncelikle, Pekin'den gelen 5 kamyon malzeme Şangay'daki DACHSER şubesine getirildi, burada DACHSER personeli ihracat için tüm operasyonel ve katı gümrük formalitelerini ele aldı.

Sonrasında, malzemeler Çin'deki Hangzhou Havaalanı'na gönderildi ve burada charter uçağı Madrid'e doğru yola çıkmaya hazır beklemedeydi. 13 hava kargo paleti uçağın kargo ambarına girerken, geri kalan malzeme kabin koltuklarına yerleştirilerek sabitlendi ve uçağın kapasitesinden maksimum fayda sağlandı. Malzemeler planlanan transit süresi içinde İspanya'ya ulaştı.

Yenilikçi yaklaşımlar ve zorlu taahhüt

DACHSER Head of Global Air Freight, Timo Stroh, “Müşterilerimizin tedarik zincirlerini sürdürmelerine yardımcı olmamız için hava taşımacılığı pazarındaki değişken durumlara hızlı ve esnek bir şekilde tepki verebilmek, kendi hava taşımacılığı şartlarımıza sahip olmak anlamına geliyordu” diyor. “Charter faaliyetlerimizin şimdi İspanya'da da meyve verdiğini görmek çok güzel. Bu, öncelikle projemizi başarılı bir şekilde organize eden yerel meslektaşlarımızın bağlılığı ve yorulmak bilmeyen çabaları sayesinde gerçekleşmiştir. ” diye ekliyor.

İletişim Dilsat Demirceken