DACHSER, Avrupa İlk 100 Sıralamasında güçlü konumunu koruyor

Fraunhofer Tedarik Zinciri Hizmetleri Uygulamalı Araştırma Merkezi'nin (SCS) yeni "Avrupa Taşımacılık ve Lojistik Hizmetlerinde İlk 100 2021/2022" araştırmasında DACHSER, ilgili lojistik segmentlerinde bir kez daha üst sıralarda yerini aldı.

Yeni Avrupa TOP 100 araştırmasında DACHSER bir kez daha ön sıralarda yer aldı.

Lojistik sağlayıcısı Parsiyel Yük Taşımacılığı (LTL) segmentinde ikinci sırada yer alırken, Komple Tır Taşımacılığı (FTL) segmentinde dokuzuncu sırada yer almaktadır. DACHSER'in sıralaması, iki yıl önce yayınlanan son Avrupa İlk 100 çalışmasına kıyasla her iki sıralamada da değişmemiştir. Gıda endüstrisi ve otomotiv sektörü için özel taşımacılık ve lojistik ile tank ve silo taşımacılığını da kapsayan, Özelleştirilmiş Karayolu Taşımacılığı segmentinde DACHSER yedinci sıradan beşinci sıraya yükseldi. Sadece gıda taşımacılığında satış yapan lojistik sağlayıcılarla kıyaslandığında, DACHSER şimdi üçüncü sırada.

Bu yıl ilk kez Fraunhofer SCS, Avrupa hava ve deniz taşımacılığı segmenti için birleşik bir liste yayınladı. DACHSER'in bu ilk birleşik listedeki onuncu yeri, onu hemen Avrupa'nın önde gelen hava ve deniz taşımacılığı sağlayıcıları arasına yerleştirmektedir.

DACHSER, kurye, ekspres ve paket hizmetleri sağlayıcılarını içeren; kargo şirketleri; nakliye şirketleri vb. hizmetlere tabi Avrupa'daki lojistik şirketleri genel sıralamasında 15.sırada ye alsa da yalnızca doğrudan rakiplerine ve yukarıda belirtilen segmentlerdeki satışlarına bakıldığında, şirket Avrupa'da yedinci sırada yer almaktadır.

Lojistik pazarının en detaylı ve en çok satan çalışması

Her yılın sonunda, TOP 100 araştırması, Almanya veya Avrupa'daki en büyük lojistik sağlayıcıları için pazar hacimleri, segmentler ve satış sıralamaları hakkında önemli rakamlar sağlamaktadır. Bu çalışma Almanya ve Avrupa lojistik pazarının en detaylı ve en çok satan çalışmasıdır. Alman lojistik pazarı için TOP 100 araştırması 2022'nin sonunda tekrar yayınlanacaktır.

İletişim Dilsat Demirceken