Burkhard Eling, DACHSER'de CEO rolünü üstleniyor

Yeni nesil geldi: Yeni yıl ile yeni bir Yönetim Kurulu ekibi

1 Ocak itibariyle Burkhard Eling, lojistik sağlayıcısı DACHSER'in İcra Kurulu Başkanı (CEO) ve İcra Kurulu Sözcüsü oldu. Aynı zamanda Kurumsal Kilit Hesap Yönetimi, Genel Yönetim ve Uyumluluk bölümünü içeren Kurumsal Strateji, İnsan Kaynakları ve Pazarlama yürütme birimine başkanlık etmektedir. Eling, 2021 yılının ortalarında aile şirketinin Denetim Kurulu Başkanlığını devralacak olan Bernhard Simon'un yerini almıştır.

1 Ocak'ta Burkhard Eling, lojistik sağlayıcısı DACHSER'in İcra Kurulu Başkanı (CEO) ve İcra Kurulu Sözcüsü oldu.
1 Ocak'ta Burkhard Eling, lojistik sağlayıcısı DACHSER'in İcra Kurulu Başkanı (CEO) ve İcra Kurulu Sözcüsü oldu.

Ayrıca Simon' la birlikte eski Karayolu Lojistiği COO’ su, Michael Schilling de Denetim Kuruluna taşınan isimlerden oldu. Buna karşılık, DACHSER, 1 Ocak 2021 itibariyle İcra Kurulunda başka değişiklikler de yaptı. Uzun yıllardır DACHSER’ de görev alan iki yönetici, Stefan Hohm, CDO ve Alexander Tonn Karayolu Lojistiği COO’su olarak lojistik sağlayıcının operasyonel yönetim organına terfi etti. İcra Kurulu'na, 1 Eylül 2020'de DACHSER'e katılmak üzere DSV Panalpina' dan ayrılan ve CFO rolünü üstlenen Robert Erni katıldı. Beş kişilik İcra Kurulu ekibi, Ekim 2019'dan bu yana Air & Sea Logistics COO' su olan Edoardo Podestà ile tamamlandı.

49 yaşındaki Eling, DACHSER'e 2012 yılında Finans, Hukuk ve Vergi icra birimi başkan yardımcısı olarak katılmıştır. Lojistik sağlayıcısının grup çapında stratejik fikir ve inovasyon yönetimi programından sorumlu olduğu dönemden hemen bir yıl sonra Finans Direktörü (CFO) olarak İcra Kuruluna geçmiştir. Endüstri mühendisliği diplomasına sahip olan Eling, DACHSER'e, kontrol ve iç denetim departmanlarının başı, ABD'deki bir yan kuruluş ve uluslararası bir tesis yönetimi hizmet sağlayıcısının CFO' su olduğu Bilfinger SE mühendislik ve hizmet grubundan gelmiştir. Eling, kariyerine inşaat şirketleri Hochtief AG ve Philipp Holzmann AG ile başlamıştır.

Yönetim kurulu üyelerim ve ben, koronavirüs krizi zorluklarının bile yıldıramadığı, son derece sağlam ve hızlı büyüyen bir şirketi devralıyoruz. Muazzam bilgi birikimi ve bağlılıkları ile DACHSER çalışanları, olumsuz koşullar altında dahi küresel müşterilerimizin tedarik zincirlerini korumayı başardılar.

DACHSER CEO'su Burkhard Eling

“Kurucu ailenin güveni ve desteğiyle, bir Yönetim Kurulu ekibi, bir aile şirketi olarak DACHSER'in benzersiz, insan odaklı kültürünü koruyacağız. Aynı zamanda, şirketi dünyanın en entegre lojistik sağlayıcısı olma yolunda sağlam kararlar ve çeviklikle geliştirmeye devam edeceğiz” diye devam ediyor Eling.

Zengin deneyime sahip yeni bir Yönetim Kurulu

Alexander Tonn, 1 Ocak 2021 itibariyle DACHSER Yönetim Kurulu'nun yeni bir üyesidir. Karayolu lojistiği COO’su olarak, endüstriyel ürünler ve gıda için Avrupa kara taşımacılığı ağlarından sorumlu olacak, ayrıca European Logistics Almanya iş birimine liderlik etmeye devam edecektir. 47 yaşındaki Tonn, 20 yılı aşkın süredir DACHSER’in Memmingen’ deki Allgäu lojistik merkezinde ve birkaç yıldır lojistik sağlayıcısının küresel Kontrat Lojistiği işinden sorumlu olduğu şirket genel merkezinde yönetici pozisyonlarında çalışmıştır.

48 yaşındaki Stefan Hohm, CDO olarak yeni oluşturulan BT ve Geliştirme yürütme biriminin başına geçecek. Hohm, 27 yıldır DACHSER için çalışmaktadır ve bu süre zarfında diğer sorumluluklarının yanı sıra Erfurt (Thüringen) ve Hof (Yukarı Frankonya) şubelerini yönetmiştir. Son olarak, lojistik sağlayıcısının araştırma ve geliştirme çalışmalarının yanı sıra Kurumsal Çözümler biriminde Kurumsal Direktör olarak görev yapmıştır. BT' nin daha da geliştirilmesinin yanı sıra, şu anda dünya çapında Kontrat Lojistiğinden de sorumludur.

Burkhard Eling’in CFO olarak halefi, dört aylık bir işe alım ve geçiş aşamasının ardından 1 Ocak 2021'de CFO olarak görevi devralan, uluslararası alanda deneyimli bir lojistik finans yöneticisi olan Robert Erni'dir. 54 yaşındaki İsviçre vatandaşı DACHSER'e katılmadan önce yaklaşık yedi yıldır lojistik sağlayıcı Panalpina'da Grup CFO’su olarak görev yapmıştır.

DACHSER'in Ekim 2019'dan bu yana Air & Sea Logistics COO' su Edoardo Podestà tarafından yönetilen hava ve deniz taşımacılığı işinde herhangi bir değişiklik olmamıştır. Hong Kong’da yaşayan, 58 yaşındaki İtalyan, 2014 yılında Asya Pasifik iş biriminde DACHSER’in hava ve deniz taşımacılığı Genel Müdürü olmuştur. Podestà aynı zamanda oldukça deneyimli bir DACHSER yöneticisidir. Şirkete 2003 yılında ortak girişim olan Züst Ambrosetti Far East Ltd.'yi satın alarak aramıza katılmıştır.

İletişim Dilsat Demirceken