MEDIAROOM

eLogistics: Lojistik yönetimi için çevrimiçi portal

eLogistics, tüm verilere erişimin yanı sıra, nakliye ve depo yönetim sistemlerimize doğrudan bağlanmanızı sağlar. eLogistics, tedarik zinciri boyunca tüm süreçler hakkında hızlı ve kolay bilgi sağlar.  Taşıma, kontrol ve şeffaflık için çok sayıda fonksiyon vardır. Navlun ücretlerini hesaplayabilir, nakliye siparişlerini düzenleyebilir, Depodaki süreç dizilerini derinlemesine takip edebilir, lojistik ihtiyaçlarınız için doğru ürünleri ve mükemmel hizmetleri bulabilir veya gerçek zamanlı olarak sevkiyatınızı izleyebilirsiniz. Tedarik zinciri boyunca tutarlı barkod taraması sayesinde maksimum şeffaflık yaratırız.

Bir bakışta eLogistics’in avantajları

  • Lojistik süreç zincirinin tamamı boyunca tam şeffaflık Zaman
  • maliyet ve kaynak tasarrufu
  • En yüksek düzeyde ayrıntı ile kullanıcı dostu olma  
  • Sistemin bireysel olarak uyarlanabilirliği

eLogistics’de şu fonksiyonlar mevcuttur

1. productpilot: Sizi mükemmel ürüne yönlendirir

productpilot ile doğru ürünü seçmek sizin için çok kolay. Aracı kullanarak, Avrupa'daki sevkiyatlarınız için en uygun veya gerekli taşıma sürelerini hızlı bir şekilde belirleyebilirsiniz. Ülke kodlarını ve posta kodlarını girdikten sonra, entargo ve vivengo ürün dünyasından hangi ürünlerin nakliye gereksinimlerinizi en iyi şekilde karşıladığını hemen göreceksiniz.

2. freightquotation: Tüm navlun maliyetlerinde marjları korumak

freightquotation ile bireysel olarak kabul edilen navlun fiyatlarınızı hızla belirleyebilirsiniz. DACHSER ile yaptığınız fiyat sözleşmeleri tamamen dikkate alınır. freightquotation, dahili veya harici kapsamlı araştırmalar olmaksızın hızlı fiyat bilgisi için mükemmel bir araçtır.

3. transportorder: Bir tıkla siparişinizi tamamlayın

transportorder ile çevrimiçi olarak siparişinizin yönetimini denetleyebilirsiniz. Sistem sizin kişisel ihtiyaçlarınıza göre mükemmel biçimde uyarlanabilir. Bu, önceden yapılan belirlemelerle ve sipariş verilerinin otomatik olarak içe aktarılmasıyla size zaman kazandırır. Entegre adres yönetimi adreslerinizin kolayca korunmasını sağlar. Adresler için ERP sisteminizden bir içe aktarım fonksiyonu, adres yönetiminizi tamamlar. Domino ile ağ iletişimi sayesinde; mal bilgisi, gelecekteki siparişlerin gönderilmesi ve kendi NVE'lelerinin kullanımı da destekleniyor.

4. shipmentpointer: Sevkiyatınızın durumu hakkında sizi bilgilendirir

shipmentpointer ile sevkiyatınızın durumunu istediğiniz zaman hızlı ve kolay bir şekilde sorgulayabilirsiniz – önceden kayıt gerekmez. NVE / SSCC'nizi, işinizi, irsaliyenizi, siparişinizi veya sevkiyat numaranızı girin ya da girmeyin, shipmentpointer; yetkisiz erişimi engellemek için size en yüksek düzeyde gizliliği sağlarken bu özel sevkiyatınızı bulacaktır. Mobil Tracking & Tracing için iPhone, Blackberry veya Android için bir shipmentpointer uygulaması vardır.

5. shipmentcontrol: Bir bakışta tüm sevkiyatlarınız

Sevkiyat kontrolü ile sevkiyatlarınızı en düşük paket seviyesinde internet üzerinden sorunsuz takip edin. Teslimat bilgileri ve elektronik teslimat belgeleri, sürücünün el bilgisayarından merkezi sisteme GPRS üzerinden anında aktarılıyor. Gerçek zamanlı olarak, alıcının adını öğrenebilir, imzalarını ve teslim zamanını görebilir ve gerekirse, süreçte beklenenin dışında varolan sapmaları izleyebilirsiniz. Ayrıca, diğer verilerin yanında, sevkiyatla ilgili fotoğraflı belgelerin de saklandığı DACHSERin dijital arşiv sistemine de erişebiliyorsunuz. shipmentcontrol, Tracking & Tracing sistemini yalnızca dağıtım lojistiği için (shipmentcontrol send) değil aynı zamanda tedarik lojistiği için de (shipmentcontrol collect) sunuyor. Tek bir tıklamayla görünümler arasında geçiş yapabiliyor ve tahsilat emirlerinizin yanı sıra alıcı olduğunuz sevkiyatları da takip edebiliyorsunuz.

6. warehousecontrol: Depoya açılan pencereniz

warehousecontrol ile dağıtım merkezlerindeki süreci, sipariş alım durumundan parti takibine kadar tüm ayrıntılarıyla takip edebiliyorsunuz. Bu, silinenleri ve stokları derhal kontrol etmenizi sağlar. shipmentcontrol'e bir bağlantı ile malların teslimata kadar tüm sevkiyat sürecini izleyebil.

7. deliveryorder: Mallarınızın depodan çekilmesi

deliveryorder ile mallarınızı Depolarımızda depolayabilir ve dağıtıma hazır hale getirebilirsiniz. deliveryorder’ı özel ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz. Sizinle ilgili ayarları tanımlamak ve sizinle ilgili olanları göstermek veya gizlemek için birlikte çalışmaya hazırız.

8. ordermonitor: Siparişlerinizle uğraşmak

ordermonitor ile bir bakışta dünya genelindeki siparişleriniz görüntüleyebilir ve izleyebilirsiniz. Önemli tüm bilgiler yapılandırılmış ve net bir biçimde gruplandırılmıştır. Sofistike arama işlevleri, aktif bildirimler, belge yükleme ve çok daha fazlasını sunar. Tedarik zincirinin izlenmesi söz konusu olduğunda ordermonitor vazgeçilmez bir araç haline getiriyor. Diğer avantjlar: Her proje için uygulamayı kendi istek ve ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabilirsiniz.

9. invoicecenter: Faturalarınızı çevrimiçi yönetin

invoicecenter aracılığıyla sevkiyatınıza özel detaylara çevrimiçi olarak erişebilirsiniz. Veriler PDF dosyaları, Excel tabloları ve XML dosyaları olarak mevcuttur. Alternatif olarak bu veriler EDI merkezimiz üzerinden dijital olarak da aktarılabiliyor. Bu kağıt ve emek tasarrufudur. Gruplanmış fatura ile postadan yalnızca bir sayfa alacaksınız. Peşin vergi kesintisi için gerekli olan bilgiler ve belli bir muhasebe dönemine ait tüm bilgiler burada özet formda listelenmiştir.

10. pallettpoolaccount: Dijital palet hesabı

pallettpoolaccount; europallets veya yük arabası gibi izleme gerektiren tüm yükleme ekipmanınızı yönetir. Özellikle: Eğer DACHSER yükleme yardımını kabul ederse, bunlar sizin palletpoolaccount’nuza kredi olarak kaydedilecek ve buna uygun biçimde geri ödenecektir. Hesap verilerinizi herhangi bir zamanda bir Excel sayfası biçiminde indirebilirsiniz.