Kariyer MEDIAROOM

Dış Ticaret Uyumu - Tedarik zincirinizde gümrük ve güvenlik

Küresel ticaretinizi yasal ve kurumsal açıdan yürütebilmemiz için DACHSER, tedarik zinciri boyunca çeşitli hizmetler sunmaktadır. Örneğin, dış ticaret uyumu çerçevesinde, uzmanlarımız global gümrük ve güvenlik yönetmeliklerine uymanız ve mal akışınızı korumanız için sizi destekleyecektir. Sizinle en başından itibaren aktif ortaklık içinde çalışıyoruz. Bu, mevcut ve ilgili taşıma ve gümrük güvenlik girişimleri hakkında güncel bilgileri kapsar.  

Hava kargo taşımacılığı söz konusu olduğunda, güvenlik şu anda merkezi bir öneme sahiptir. Güvenlik giderek karmaşık hale gelirken, güvenli tedarik zincirleri için tüm yasal gerekliliklere uymanıza yardımcı oluruz. DACHSER'deki lojistik süreçleri dünya çapında standart hale getirilmiştir ve bağımsız kuruluşlar tarafından sürekli olarak gözden geçirilmekte ve denetlenmektedir.

Gümrük yetkilileri terörle mücadele kapsamında yasaları sıkılaştırdıkları için, özellikle ABD'ye yapılan ithalatlarda; taşımacılık şirketleri özellikle sıkı güvenlik düzenlemeleri ile baş etmek durumundadır. Gümrük güvenlik uzmanlarımız bu süreç konusunda iyi eğitilmişlerdir ve mallarınızın ABD'ye hızlı ve güvenli bir şekilde girmesine yardımcı olabilirler. Tüm ticari gereklilikleri doğru bir şekilde yerine getirerek, teslim tarihlerini karşılamanızı sağlıyor ve para cezalarını, itibarınızın zedelenmesini ve hatta hapis cezalarını önlüyoruz.

Dünya çapında güvenli mal akışı için hizmetler

DACHSER 10+2 Hizmeti

10+2 Başvurusu’na uyum için gizli yükleme verilerini gümrüğe iletiyoruz. Bunu yapmak için ABD gümrük dairesi tarafından onaylı bir web platformu kullanıyoruz. Nakliye için başka bir servis sağlayıcı ile anlaşmış olsanız bile 10+2 Başvuru’nuz ile memnuniyetle ilgileniriz.

Avrupa hava güvenliği

Denetlenen bir acente olarak, güvenli tedarik zincirine uyumunuz konusunda size yardım ediyoruz ve bilinen gönderici sertifikasyonunuz çerçevesinde size danışmanlık sağlıyoruz.

DACHSER USA: C-TPAT belgelendirmesi

DACHSER USA Kasım 2005’ten beri C-TPAT onaylıdır. Bu sayede basitleştirilmiş bir gümrükleme ve ABD sınırlarında daha hızlı işlem yapma imkanlarından faydalanabiliyorsunuz.

Hava yükünüzün tarama süreci

Hava yükünüzü tüm gerekli güvenlik kontrol önlemlerinden geçiriyoruz.

Kargo Güvenlik Başvuruları

Elektronik gümrük sevkiyat verilerini sevkiyatınızın alıcı ülkesindeki gerekliliklere uygun olarak iletiyoruz.

TSA Kargo Taraması (ABD)

Ulaştırma Güvenliği İdaresi (TSA) gerekliliklerine uygun olarak, yolcu uçaklarıyla yapılan hava taşımacılığı sevkiyatlarının taraması ile ilgileniyoruz. Bu ABD’den yapılan, ABD’ye yapılan veya ABD içinde yapılan tüm uçuşlar ile ilgilidir. Bu tarama, paket bazında Onaylı Tarama Tesisleri’nde (CCSF) yapılmaktadır.

Yüksek güvenlik mühürleri

Mallarınızın nakliyesi sırasında gerekli ve uygun olduğu zaman ISO/PAS-17712 sertifikasyon standardına uygun yüksek güvenlik mühürleri kullanıyoruz. ABD’ye giden gemi yüklemeleri sonrasında tüm konteynırlara yüksek güvenlik mühürleri takıyoruz. Bu yöntem yetkisiz girişi engelliyor ve manipülasyonları teşhis edilebilir hale getiriyor.

ISPS Kod

Gemi ve limanlarda saldırıların önlenmesi için tedbirlerin kapsamlı bir derlemesini içeren ISPS Kod uluslararası tedarik zincirlerini özellikle etkili güvence altına alıyor.  Buna ek olarak, liman yetkilileri giriş kısıtlamaları, kendi güvenlik süreçlerinin uygulanması ve liman alanının izolasyonu gibi kapsamlı denetim hak ve yetkilerine sahiptir.

Tehlikeli malların güvenliği

Tehlikeli malların havayolu ile nakliyesi alanında IATA Tehlikeli Madde Kuralları (DGR) ve tehlikeli maddelerin gemi ile nakliyesine dair uluslararası hükümleri düzenleyen Uluslararası Denizcilik Tehlikeli Maddeler Düzenlemesi (IMDG) bizim için kesinlikle bağlayıcıdır.

Yetkilendirilmiş Yükümlü Operatör (AEO)

Yetkilendirilmiş Yükümlü Operatör (AEO) olarak uluslararası gümrük yetkililerinin bize güveni tam. Bu sebeple, sizin lojistik ortağınız olarak gümrük güvenlik kontrollerinde fayda ve basitleştirilmiş ve daha hızlı bir gümrük süreci sağlayacağımızın garantisini veriyoruz.

Bu konu hakkında daha fazlası

Hava Taşımacılığı Güvenliği
Daha
Gümrük güvenliği
Daha