Yeni DACHSER dergisi burada!

İklim değişikliği günlük yaşamın bir parçası haline geldi. Politikacılar ve kamuoyu, kısa vadede hangi değişikliklerin kaçınılmaz olduğu, uzun vadede nelerin yapılması gerektiği ve özellikle de tüm bunların nasıl yönetileceği konusunda çeşitli tartışmalar yaşamakta ve kimi zaman fikir ayrılığına düşmektedir. DACHSER olarak, iklimi korumak adına elimizden geleni yapma konusunda sorumluluğumuzun farkındayız. Dahası, lojistikte iklim koruma eyleminin ön saflarında yer almak istiyoruz.

Dachser Baskı 03/23

Bu amaçla, yeni teknoloji ve buluşları hayata geçiriyoruz. Öncelikle kendi emisyonlarımızı göz önünde bulundurarak bu yolculukta çalışanlarımız ve müşterilerimiz dahil herkesi yanımıza aldığımızdan emin oluyoruz. Dergimizin bu son sayısında, DACHSER'in şu anda Almanya'nın Freiburg kentinde bunu nasıl uygulamaya koyduğunu bulabilirsiniz. Bölgedeki meslektaşlarımız networkümüzdeki iklim eyleminin öncüleri arasında yer alıyor. Birkaç yıldır Freiburg şehir merkezinde emisyonsuz teslimat gibi geleceği belirleyen konseptleri uygulamakta ve günlük lojistik operasyonları daha iklim dostu hale getirmek için her zaman yeni yaklaşım ve fırsatları değerlendirmekteler. DACHSER'in bu konudaki başarıları, karşılaştığı zorluklar ve stratejik yaklaşımı hakkında daha fazla bilgiye sayfa 6'da başlayan "Birlikte iklim eylemi gerçekleştirmek" başlıklı kapak haberimizden ulaşabilirsiniz.

DACHSER dergisinin bu sayısındaki diğer makalelerinde de yer alan gündem "Geleceği şekillendirmek için mevcut zorlukların üstesinden gelmek ve birlikte çalışmaktır". Örneğin, dünyanın dört bir yanındaki DACHSER ekipleri müşterimiz ifm electronic'i desteklemek için birlikte çalışmalarını sürdürüyor. Bu Alman teknoloji şirketi, bir konteyner yükünden daha az olan küçük gönderileri dahi Asya'dan Avrupa'ya  (LCL) deniz taşımacılığı ile hızlı ve verimli bir şekilde taşımak için "deniz grupaj networkünden" yararlanıyor. Bu çalışmanın ne gibi avantajlar sağladığını öğrenmek için sizi sayfa 18'deki haberimize bekliyoruz.

Lojistik sektörü, dünyayı daha verimli ve sürdürülebilir hale getirmek için uzun bir yol kat edebilir. Bunun yanında DACHSER, kendi sektör amacının ötesindeki konulara da kendini adamıştır - aslında bu durum kurumsal kimliğimizin de bir parçasıdır. Son 15 yıldır çocuklara yardım kuruluşu terre des hommes'u destekliyoruz. Ayrıca 2022'den bu yana Ukrayna'ya yardım ediyoruz. Hala korku ve dehşet saçan ve normal yaşamı imkansız hale getiren savaşın neden olduğu acıların en büyük yükünü bölgedeki çocuklar çekmekte. Sayfa 28'de başlayan röportajda, terre des hommes Deutschland'ın İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Joshua Hofert, Ukrayna'ya yaptığı ziyareti ve bir projenin çocuklara, gençlere ve ailelerine nasıl yardımcı olduğunu anlatıyor.

Daha fazlası için...

Yukarıda bahsi geçen tüm haber ve röportajları bu sayıda bulacaksınız. Kişisel kopyanızı şubenizden alabilir veya PDF dosyasını buradan indirebilirsiniz. DACHSER dergisinin yeni sayısını keyifle okumanızı dileriz.

Ayrıca DACHSER dergisinin önceki sayılarına yine web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

DACHSER magazine 03/23 PDF (9,96 MB)
Dünya çapında DACHSER
Bize Ulaşın
İletişim Dilsat Demirceken