geri
Koronavir������s

Robert Erni Dachser CFO' su olacak

1 Ocak 2021 itibariyle, 54 yaşındaki İsviçre vatandaşı Robert Erni, yakın dönemde aile şirketinin CEO'su olacak Burkhard Eling' den CFO görevini devralacak.

Kempten, 23 Haziran 2020 - Dachser, Burkhard Eling' in başarısını devam ettirmek için deneyimli lojistik CFO’ su Robert Erni' yi atadı. Erni, 1 Eylül 2020'de Dachser'de Direktör Yardımcısı olarak görevine başlayacak.


1.1.2021 tarihinden itibaren, DACHSER CFO'su Robert Erni
1.1.2021 tarihinden itibaren, DACHSER CFO'su Robert Erni

54 yaşındaki Erni, son görevinde lojistik sağlayıcısı Panalpina' da CFO olarak çalışmış ve Danimarkalı lojistik grubu DSV ile birleşmeyi yönetmiştir. Panalpina' da geçirdiği süre boyunca, iki önemli SAP sunumuna ve gerekli kurumsal değişikliklere ek olarak çeşitli satın alma projelerini başarıyla yönetmiş ve böylece şirketin küresel büyüme stratejisini desteklemiştir. Erni, kariyerine lojistik şirketi Kühne + Nagel'de başlamış ve İsviçre'deki ülkesine dönmeden önce burada şirket merkezinde küresel kontrolden sorumlu olduğu Hong Kong, Hindistan, Arjantin ve ABD'de çeşitli görevlerde bulunmuştur.

Robert Erni, lojistik sektöründe 30 yılı aşkın bir süredir çalışan son derece deneyimli bir CFO' dur. Kurul ve gelecekteki zorlukları, değer ve büyüme yaratacak şekilde çözmek için onunla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum

Burkhard Eling, CFO DACHSER

2021 itibariyle şirketin Denetim Kuruluna başkanlık edecek Dachser CEO'su Bernhard Simon ise şunları ekliyor: “Dachser gibi bir aile şirketinin CFO' su olmak, rakamlara hakim olmaktan çok daha fazlasıdır. CFO' muz hissedarlarımızla yakın ilişkiler sürdürüyor, stratejiyi şekillendiriyor ve bu şekilde operasyonel çalışmalarda önemli bir rol oynuyor. Robert Erni, 1 Ocak 2021'den itibaren bu gereksinimleri tam olarak karşılayabilecek bir CFO’ dur. ”

31.000 çalışan, 5,7 milyar EUR net gelir

 

DACHSER, dünyanın dört bir yanında bulunan 393 lokasyonu ve yaklaşık 31.000 çalışanı sayesinde 2019 yılında 5,7 milyar EUR konsolide net gelir elde etti. Aynı yıl, lojistik sağlayıcısı 41,0 milyon mt ağırlığında toplam 80,6 milyon sevkiyat gerçekleştirdi. DACHSER ağı 44 ülkede bulunan kuruluşları ile temsil edilmektedir.

İletişim Dilsat Demirceken