geri

Dachser gelecekteki Yönetim Kurulunu ilan etti

Burkhard Eling başkanlığında görev yapacak olan gelecekteki Yönetim Kurulu 01 Ocak 2021 tarihinde görevi devralacak. Bernhard Simon ve Michael Schilling 2021 yılında Denetim Kuruluna katılacak.

Kempten, 27 Mart 2020 – Dachser çatısı altında operasyonel yönetim konumlarında 31 yıllık  çalışma hayatından sonra CEO Bernhard Simon ile vekili COO Road Logistics Michael Schilling, 2021 yılında lojistik hizmet sağlayıcı şirketin Denetim Heyetine katılacak olup, Bernhard Simon bu Heyetin başkanlık koltuğuna oturacak. Dachser bünyesine 2013 yılında CFO olarak katılan Burkhard Eling ise 01 Ocak 2021 tarihinden itibaren bu aile şirketinin yeni CEO'su olacak.

Alexander Tonn, Managing Director European Logistics Germany (from 1.1.2021 COO Road Logistics), Michael Schilling, COO Road Logistics; Burkhard Eling, CFO (from 1.1.2021 CEO); Bernhard Simon, CEO; Edoardo Podestà, COO Air & Sea Logistics; Stefan Hohm, Corporate Director Corporate Solutions, Research & Development (from 1.1.2021 CDO)
Alexander Tonn, Managing Director European Logistics Germany (from 1.1.2021 COO Road Logistics), Michael Schilling, COO Road Logistics; Burkhard Eling, CFO (from 1.1.2021 CEO); Bernhard Simon, CEO; Edoardo Podestà, COO Air & Sea Logistics; Stefan Hohm, Corporate Director Corporate Solutions, Research & Development (from 1.1.2021 CDO)

"2020 yılı sonunda Michael Schilling ile ben Yönetim Kurulundaki sorumluluğumuzu gelecek nesil yönetime devredeceğiz. Uzun zamandır planladığımız bu ortak hamle şirketin geleceği için yeni bir itici güç sağlayacak," diye açılıyor Dachser CEO'su Bernhard Simon. "Korona virüsü krizi kesinlikle bütün yönetim ekibi için büyük bir güçlük teşkil ediyor, ancak bu durum uzun vadeli stratejimizi sorgulamamızı gerektirmiyor. Şimdi önemli olan en tepeden başlayarak şirketi gelecek nesle devretmek. Dachser'i önümüzdeki aylarda doğru şekilde yönlendirebileceğimizden eminiz. Kendi ağımızın istikrarını koruyarak ve tedarik zincirlerimizi çalışır halde tutarak müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet sunmaya devam edeceğiz."

2020 yılı sonunda Michael Schilling ile ben Yönetim Kurulundaki sorumluluğumuzu gelecek nesil yönetime devredeceğiz. Uzun zamandır planladığımız bu ortak hamle şirketin geleceği için yeni bir itici güç sağlayacak

Bernhard Simon, Dachser CEO.

Yeni Yönetim Birimi: BT ve Geliştirme

Yine 01 Ocak 2021 tarihinden itibaren Stefan Hohm araştırma, geliştirme ve yenilik konuları, BT, kontrat lojistiği ve küresel sanayi çözümleri ile ilgilenen yeni BT ve Geliştirme yönetim birimi için Chief Development Officer (CFO) görevini üstlenecek. Alexander Tonn COO Road Logistics olarak Dachser Yönetim Kuruluna katılacak. Mali İşler Müdürü konumuna da o tarihe kadar tayin yapılacak. Son olarak, Edoardo Podestà COO Air & Sea Logistics olarak Yönetim Kurulundaki görevine devam edecek. 

"Burkhard Eling, Stefan Hohm ve Alexander Tonn yıllar içinde şirket içindeki çeşitli görevlerde kendilerini ispat etmiş olup, bu süre içinde Dachser'in gelişiminin şekillendirilmesine belirleyici bir rol oynamışlardır," diye devam ediyor Simon. "Edoardo Podestà ve gelecek Mali İşler Müdürümüz birlikte 2021'den itibaren önümüzdeki on yılın başlıca konuları olan dijitalleşme, müşteriye yakınlık, sürdürülebilirlik ve nitelikli personel sıkıntısı konularına dinamik çözümler geliştirecek bir yönetim ekibi oluşturacaklar."

Burkhard Eling 01 Ocak 2021 tarihinden itibaren CEO (Genel Müdür) ve Yönetim Kurulu Sözcüsü görevini üstlenecek. 48 yaşında olan Eling Dachser Yönetim Kuruluna 2013 yılında Mali İşler Müdürü görevi ile katıldı. SAP sisteminin dünya çapında uygulamaya koyulmasından ve şirket türünün SE (Societas Europa – Avrupa Şirketi) şekline geçişinin şekillendirilmesinden sorumludur. Aynı zamanda şirket genelinde stratejik yenilik programı olan Idea2net programını da yürütmüştür. Michael Schilling ve Bernhard Simon ile birlikte İberyalı lojistik hizmet sağlayıcısı Azkar'ın (günümüzde Dachser Iberia) birleşme sonrası entegrasyonunu düzenlemiştir.

Stefan Hohm 01 Ocak 2021 tarihinden itibaren CFO sıfatıyla yeni oluşturulan BT ve Geliştirme Yönetim Birimine başkanlık edecektir. 27 yıldır şirketle birlikte olan deneyimli bir yönetici olarak sadece araştırma ve geliştirme konularından değil, aynı zamanda BT geliştirme, kontrat lojistiği ve küresel sanayi çözümleri işlerinden de sorumlu olacaktır. 47 yaşındaki Hohm kariyerine Dachser kontrat lojistiği bölümünde başladıktan sonra, Almanya'daki Erfurt ve Hof şubelerinin yönetimini üstlenmiştir. 2016 yılından bu yana Kurumsal Yönetici olarak çalışan Hohm, lojistik hizmet sağlayıcı şirketin araştırma ve geliştirme çalışmalarının yanı sıra çözüm hizmeti işlerinden de sorumlu olmuştur.

Geleceği inşa etmek için sağlam temeller
Geleceği inşa etmek için sağlam temeller

Alexander Tonn 01 Ocak 2021 tarihinden itibaren European Logistics ve Food Logistics iş kollarında iş geliştirmeden sorumlu olarak COO Road Logistics konumuna gelecektir. 46 yaşındaki Tonn 20 yıldan fazladır şirketle birliktedir. Memmingen şube müdür yardımcısı olarak üstlendiği ilk yönetim görevinden sonra Tonn 2014 yılında Dachser Merkez Ofisine geçmiş ve burada uluslararası kontrat lojistiği işlerinin geliştirilmesinden sorumlu olmuştur. 2017 yılından bu yana aynı zamanda European Logistics Almanya işletme birimine liderlik yapmakta olup, COO Road Logistics görevine tayininden sonra da bu rolü devam edecektir. Alfred Miller Food Logistics işletme birimi İdari Müdürü görevine devam edecektir.

Gelecek yönetim ekibi 2019 Ekim ayından bu yana COO Air & Sea Logistics sıfatıyla Dachser Yönetim Kurulunun bir üyesi olan Edoardo Podestà ile tamamlanacaktır. Podestà küresel hava ve deniz navlunu işlerinin yanı sıra Avrupa ve Çin arasındaki demiryolu hizmetlerinden de sorumlu olup, aynı zamanda ASL Asya Pasifik işletme birimine de başkanlık etmektedir.

Burkhard Eling, Stefan Hohm ve Alexander Tonn yıllar içinde şirket içindeki çeşitli görevlerde kendilerini ispat etmiş olup, bu süre içinde Dachser'in gelişiminin şekillendirilmesine belirleyici bir rol oynamışlardır

Bernhard Simon, Dachser CEO

Geleceği taşıyacak sağlam temeller

Bernhard Simon 1999 yılından bu yana Dachser Yönetim Kurulunun bir üyesi olup, 2005 yılından bu yana hissedar temsilcisi olarak aile şirketine başkanlık etmektedir. Şirketin güçlü büyümesi ve uluslararası platforma taşınması büyük ölçüde Simon'un çabalarına dayanmaktadır. Simon'ın liderliği altında Dachser Avrupa'da ve dünya genelinde en iyi tanınan lojistik hizmet sağlayıcılardan biri haline gelmiştir.

Michael Schilling Dachser Yönetim Kuruluna 2002 yılında katılmış ve o zamandan beri Avrupa genelinde en iyi performans sergileyen gruplandırma ağlarından birini yaratmıştır. Bu başarıları ile sınırlar ötesi taşımacılık ve kontrat lojistiği hizmetleri alanlarında sürdürülebilir büyümenin itici gücü ve yönlendiricisi olmuştur ve olmaya devam etmektedir. Schilling'in liderliği altında geliştirilen standartlaştırma süreçleri, BT sistemleri ve BT platformları Dachser'i lojistik piyasasında ayrıcalıklı kılan yüksek kalite ve güvenin temelini oluşturur.

İletişim Dilsat Demirceken