DACHSER Turkey, Fildişi Sahili'ne charter uçuşu düzenliyor

Geçen yılın sonunda DACHSER Turkey Air & Sea Logistics ekibi, Türkiye'den Batı Afrika'ya bir charter uçuşu gerçekleştirdi. DACHSER'in çözüm odaklı yaklaşımı müşterinin ihtiyaçlarını karşılayarak, yüksek hacimli ve acil olan bu sevkiyatın başarıyla sonuçlanmasını sağladı.

DACHSER Türkiye, Fildişi Sahili'ne charter uçuşu düzenliyor

DACHSER'e ilgili talebin ulaşmasıyla çalışma hızla başlatıldı: Görev, Türkiye'den Fildişi Sahili'ne acil, yüksek hacimli bir sevkiyatı en doğru şekilde gerçekleştirmekti. DACHSER Türkiye ekiplerinin, müşteriyi öncesinde tanıyan ve ihtiyaçlarını iyi bilen Hamburg'daki DACHSER meslektaşları ile kurduğu sinerjik işbirliği ve çalışma meyvesini verdi.

Hızlı ve çözüm odaklı bir yaklaşımla DACHSER, bu acil talebi karşıladı. Yük, müşterinin Türkiye, Manisa’daki sahasından sekiz tır ile toplanan 350 paletlik bir charter uçuşunu kapsıyordu. Boeing 747/400F, Kasım 2022'nin sonunda İstanbul Havalimanı'ndan kalktı ve aynı gün Batı Afrika ülkesi Fildişi Sahili'nin en büyük şehri olan Abidjan'a indi.

Ekiplerin esnekliği

Yükleme sırasında yaklaşık 190 paletin paketlemesinin zayıf olduğu saha ekiplerimizce tespit edildi, sonrasında sıkıntılı olan paletlere özenle çember ambalaj uygulaması yapıldı ve sevkiyat tamamen emniyete alındı. Bu küçük aksaklığa rağmen ekiplerin esnekliği ve deneyimi yükün planlanan program doğrultusunda yüklenmesini mümkün kıldı.

Bunun öncesinde, talep edildiği gibi Fildişi Sahili'ne uçuşu mümkün kılan Türk kargo havayolu ile başarılı görüşmeler yapıldı. Sevkiyatın büyük hacmi ve ekiplerin profesyonelliği, havayolu ile zaten iyi olan ilişkiyi daha da güçlendirdi ve böylece gelecekteki projeler için iyi bir temel oluşturdu.

Dünya çapında DACHSER
Bize Ulaşın
İletişim Dilsat Demirceken