geri
Haberler Basın Bültenleri
Haberler

DACHSER, COVID-19 ile mücadeleye yardımcı oluyor

DACHSER Air & Sea Logistics, Meksika'dan Almanya'ya 3.25 milyon yüz maskesi taşıdı. Sonrasında DACHSER Road Logistics, malzemelerin çeşitli hastanelere teslimatını gerçekleştirdi.

DACHSER, Meksika'dan Almanya'ya 3.25 milyon yüz maskesi taşıdı.

DACHSER Air & Sea Logistics, özel kiralanmış Boeing 787 ile Meksika'dan 3.25 milyon FFP-3 maskesini Frankfurt'a taşıdı. İnişten hemen önce bile Frankfurt Havaalanı'nda öncelikli yer hizmetleri için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyordu. Ardından yük boşaltıldı, DACHSER'in ithalat ağ geçidine teslim edildi ve kara taşımacılığı ağı üzerinden Almanya'daki hastanelere dağıtım gerçekleştirildi. DACHSER Head of Global Air Freight Timo Stroh, "Meksika ve Almanya'daki ekiplerimiz olağanüstü bir performans gösterdi" diyor. "Özellikle bu zorlu zamanlarda DACHSER mükemmel bir network ile çalıştı."

Özel zorluklara esnek çözümlerle tepki verme

DACHSER Air & Sea Logistics, müşterilerine zorlu pazar koşullarında bile nakliye ihtiyaçları için akılcı çözümler sunmak amacıyla çeşitli charter rotasyonlar düzenlemektedir. Meksika - Frankfurt hattına ek olarak, DACHSER aynı zamanda Frankfurt - Şangay ve Chicago - Frankfurt rotalarına da her iki yönde hizmet vermektedir. DACHSER'in Alman endüstriyel ürünler iş kolundan sorumlu, Managing Director European Logistics Germany Alexander Tonn, "Kara ulaşım ağımızla olan yakın bağlantılar sayesinde müşterilerimize göndericiden alıcıya tek bir kaynaktan entegre bir yaklaşım sunabiliriz." diyor.

Daha fazla bilgi: ccc.kempten-asl@dachser.com

İletişim Dilsat Demirceken